Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 04.12. 2022
Dnes má svátek Barbora
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Chytrá domácnost šetří peníze i čas

9. 11. 2022 | Moderní bydlení
-Komerční sdělení-

Nad tím, jak snížit a optimalizovat svou spotřebu energie, přemýšlí v této době většina z nás. Velmi jednoduchým řešením je investice do chytré domácnosti. Tím získáte přehled o vaší spotřebě a chytré produkty navíc šetří i váš čas a peníze.

Téměř každý se teď snaží zjistit, kde a jak nejlépe ušetřit, a to i v rámci chodu domácnosti. I kdyby jen za energie. Jedním z nejsnazších způsobů, jak domácímu rozpočtu ulevit, je pomocí chytrých zařízení jako jsou třeba zásuvky, senzory, termostatické hlavice a další. Když navíc spolupracují skrze centrální jednotku, je možné ušetřit ještě víc. Chytrá domácnost navíc šetří nejen vaši peněženku, ale i čas.

Na radiátory nasaďte chytré termohlavice


chytrá termohlavice TeslaVýrazným „žroutem“ energií je nejen vytápění, ale i s ním spojené správné nastavení teploty v místnostech. Často se totiž stává, že české domácnosti bývají často přetopené a jen málo lidí během topné sezóny vícekrát denně reguluje teploty. Přitom jen snížení o jeden stupeň může přinést výraznou úsporu.

K dosáhnutí kýženého snížení nákladů není nutné každou chvíli hlídat topení a neustále teploty nastavovat. Vše se dá vyřešit z pohodlí gauče i u klasických teplovodních radiátorů. Snadným řešením jsou chytré termostatické hlavice, které topení regulují a udržují v místnosti nastavenou teplotu a podstatně zvyšují komfort bydlení.

Hlavní výhodou chytrých termostatických hlavic, jakou jsou například Tesla Smart Thermostatic Valve, je možnost jejich snadné instalace namísto těch stávajících na všechny běžné typy teplovodních radiátorů. Díky těmto hlavicím je možné regulovat teplotu s přesností až na 0,5 °C, což je v dnešní době drahých energií, kdy každý stupeň může výrazně ovlivnit stav vašeho účtu, značná výhoda. Pomocí chytrých hlavic je navíc také možné si nastavit týdenní rozvrh vytápění, díky kterému se již nemusíte o nic starat.

Pokud navíc do hry zapojíte ještě centrální ovládací jednotku chytré domácnosti, můžete teplotu v případě teplotních výkyvů měnit pomocí mobilní aplikace, a to i když jste mimo domov.

řídící jednotka TeslaDalší šikovnou schopností chytrých termostatických hlavic je také možnost zvolení režimu minimální spotřeby. Ten se hodí zejména ve chvílích, kdy dlouho nejste v bytě nebo třeba na chatě. Pomocí zmíněné centrální jednotky je pak kupříkladu možné si během cesty domů teplotu zvýšit, a vrátit se tak do vyhřátého a útulného domova nebo si zapnout topení třeba před tím, než přijedete na chalupu.

Samotné hlavice navíc zpravidla spotřebovávají minimum elektrické energie a v případě těch od Tesly je klasické tužkové baterie zvládnou pohánět krásných 18 až 24 měsíců.

Zásuvky, které pohlídají spotřebu


Šetřit elektrickou energii a pomoc se sledováním spotřeby nabízejí také chytré zásuvky. Pro jejich instalaci si není nutné hned hrát na elektrikáře, většinu z těch na českém trhu stačí pouze zapojit do vašich již existujících zásuvek a je hotovo. Díky chytrým zásuvkám získáte neustálý přehled nejen o zapojených zařízeních, ale také o aktuální a dlouhodobé spotřebě vašich spotřebičů. Díky tomu pak můžete optimalizovat ekonomiku domácnosti, a ušetřit tak další peníze.

Tesla zásuvkyNapříklad do chytré zásuvky Tesla Smart Plug Dual můžete zapojit až dvě zařízení naráz. Pomocí chytré aplikace pak můžete na svém smartphonu sledovat, která z vašich zásuvek je zrovna zapnutá, popřípadě co se s ní děje. Pokud třeba máte v jedné zásuvce sluchátka a v druhé rychlovarnou konvici, můžete na dálku nabíjet sluchátka bez toho, aby se zapnula rychlovarná konvice. To, mimochodem, zase o trochu zlepšuje bezpečnost v domácnosti.

Díky chytrým zásuvkám se také vyhnete vtíravé otázce, která někdy po odchodu z domu potrápila snad každého z nás: „Vytáhl/a jsem ze zásuvky žehličku?“. Není nic snazšího, než pomocí aplikace zkontrolovat chytrou zásuvku a na dálku ji v případě potřeby vypnout.

Komplexní propojení


Pokud chcete maximálně optimalizovat úsporu elektrické energie a využít plných výhod chytré domácnosti, měla by mezi sebou různá chytrá zařízení komunikovat. To zajišťuje například Tesla Smart ZigBee Hub. Tato centrální řídící jednotka společně s aplikací Tesla Smart posouvá možnosti využití chytrých prvků domácnosti na zcela novou úroveň.

S jejich pomocí můžete všechna chytrá zařízení propojit a vy se pro jednou nebudete starat o svou domácnost, ale o ona o vás. Díky kompatibilitě zařízení si tak třeba můžete nastavit, že když zapnete televizi, automaticky se stáhne topení a chytré vypínače zhasnou světla v ostatních místnostech, abyste nikde neplýtvali elektřinou.

chytré senzoryVyužít můžete také chytrých senzorů, které dokážou rozeznat změny v teplotě, vlhkosti vzduchu nebo (někdy i nežádoucí) pohyb. A když tak otevřete okno při větrání, senzor to pozná, a díky centrální jednotce se dokáže „domluvit“ s dalšími chytrými zařízeními. Třeba s topením, které sníží teplotu, aby nedocházelo k plýtvání, a chytrým zásuvkám zase řekne, ať například vypnou čističku vzduchu, aby zbytečně nejela na plné obrátky, když čistí vzduch z ulice.

Není vše ale jen o teple. V létě, kdy si naopak k večeru oknem do pokoje pustíte trochu studeného vzduchu, to chytrý senzor pozná, vypne větrák a světlo, které tak nebude lákat otravný hmyz. Vy se tak obejdete bez otravných kousanců, a navíc ještě ušetříte elektřinu. Využití však tyto chytré technologie najdou také při zajišťování bezpečnosti. Ve chvíli, kdy chytré senzory zjistí neoprávněný pohyb, rozsvítí za vás třeba světla.

Zkrátka a dobře, využití takto propojených chytrých přístrojů je bezpočet a krom úspory energií, šetří také čas a peníze, což v dnešní době bezpochyby každý ocení. Navíc jde o rychle rostoucí odvětví, kde se technologie neustále vylepšují, vyvíjejí se nové, a vy tak můžete stavět další patra vaší chytré domácnosti na základech, do kterých investujete již teď. A nemusí to ani stát tolik.Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !