Nejčerstvějšími přírůstky jsou dvojčata kosmana zakrslého (Callithrix pygmaea pygmaea), která se narodila v Haciendě Escondido (bývalém Amazonském pavilonu) 4. října. Otcem je čtyřletý sameček původem z privátního chovu, sedmiletá matka pochází z plzeňské ZOO. V Jihlavě se potkali v roce 2008 a od té doby odchovali již 9 mláďat.
Kosman zakrslý je nejmenším zástupcem čeledi kosmanovitých, který obývá tropické lesy Jižní Ameriky. Je to jeden z nejmenších primátů a vůbec nejmenší opice (jeho tělo dorůstá sotva 14-16 cm, hmotnost samců nepřesahuje 140 g a hmotnost samic 120 g). Žlutohnědá barva srsti slouží jako výborné maskování a drápky na končetinách jsou důležité pro šplhání po stromech, které je pro tento druh charakteristické.
Většinu svého života tráví kosmani v korunách stromů, za potravou se vydávají nejčastěji odpoledne. Loví nejrůznější hmyz nebo malé ptáky, nepohrdnou ani plody nebo ptačími vejci. Kosman zakrslý je tvor společenský, který žije buď v párech nebo v malých skupinkách, kde je dominantní samice. Bohužel jeho malá velikost a roztomilý vzhled způsobily jeho tvrdé pronásledování lidmi, což kosmany žijící ve volné přírodě vážně ohrožuje. Březost trvá 120-140 dní, mládě váží pouhých 14-27 gramů. Pečuje o ně samec a samici je předává pouze ke krmení.
Dalším, neméně vzácným přírůstkem, jsou dvojčata kosmana stříbřitého (Callithrix argentata). Tento druh se podařilo jihlavské ZOO rozmnožit koncem roku 2009 jako vůbec první zoologické zahradě v České republice. Samička (původem z maďarské ZOO Szeged) společně se svým partnerem (z anglické ZOO Broxbourne) dodnes úspěšně odchovala celkem 3 mláďata, ke kterým nyní přibyla říjnová dvojčata. V této době je v jejich expozici vedle pavilonu Exotária k vidění spokojená sedmičlenná rodinka.
Kosmani stříbřití žijí v tropických pralesích Amazonie. Stejně jako všichni kosmanovití patří k ohroženým druhům zvířat. Název drápkaté opičky si kosmani vysloužili díky malým drápkům na prstech, které mají místo nehtů.
Transport levharta cejlonského
Pětiletá samice levharta cejlonského (Panthera pardus kotiya) bude na doporučení koordinátora Evropských záchranných programů (EEP) převezena z jihlavské zoologické zahrady do francouzské ZOO Doue la Fontaine, kde na ni čeká geneticky cenný a nepříbuzný samec. Naložení samice a transport se uskuteční ve čtvrtek 20. října 2011 v dopoledních hodinách.