5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024 Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy MDŽ nebo Den matek?MDŽ nebo Den matek?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 26.02. 2024
Dnes má svátek Dorota
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Jak si vybavit domácí kancelář tak, abyste do ní každé ráno rádi vraceli?

20. 01. 2024 | Moderní bydlení
Pojem home office už známe všichni, ať už jsme ho během pandemie často slýchali, nebo ho dokonce sami žili. Spousta z nás se naučila efektivně využívat při práci z domova čas, který jsme ušetřili cestováním a někomu dokonce home office vyhovuje mnohem více než pravidelné docházení do kanceláře. Pokud i vy patříte do této skupiny, nezapomeňte, že správné vybavení vaší domácí kanceláře může být klíčové.

V současném světě se zaměřením na práci z domova jsou ergonomická řešení stále více na vzestupu. Proto pamatujte, že kvalitní pracovní stůl a židle s nastavitelnými parametry poskytují lepší podporu páteři a vy máte díky tomu pohodlnou polohu během práce. Možná už jste někde slyšeli výraz „standing desk“, neboli stojací stůl, což je další zajímavá alternativa, která vám přináší variabilitu do pracovního dne. Jednoduše část práce vykonáte vestoje a část vsedě. Vaše páteř vám za to poděkuje.

Jak si vybavit domácí kancelář tak, abyste do ní každé ráno rádi vraceli?Organizace a úložné prostory hrají také velmi důležitou roli. Multifunkční nábytek s úložnými systémy vám pomůže naplno využít prostor, a navíc udržuje pořádek. Regály, zásuvky nebo mobilní úložné jednotky jsou skvělým řešením pro efektivní uspořádání vašeho pracovního místa.
Určitě také víte, že plánování práce je klíčové. Zápisníky, plánovače a digitální aplikace pro správu úkolů vám pomohou udržet přehled a efektivně zvládat jednotlivé úkoly. Zároveň se v zahraničí, ale postupně i u nás, stále více prosazují ekologické kancelářské potřeby, jako jsou recyklované poznámkové bloky, pera z obnovitelných zdrojů a ekologické stolní podložky, které jsou nejen šetrné k životnímu prostředí, ale i moderním trendem. 

Samotné kvalitní osvětlení je klíčové pro pohodu a zdraví očí během práce. Dobře nasvícené pracovní prostředí snižuje únavu očí a pomáhá udržovat koncentraci. Například tzv. „chladné světlo“ probouzí a vybízí k činnosti, je proto vhodné pro aktivní část dne. Pro práci je tedy vhodná neutrální bílá barva. Vyberte si ideálně svítidla, u kterých můžete v průběhu dne měnit intenzitu osvětlení. Důležitou součástí domácího osvětlení je také investice do energeticky úsporných systémů.

Rostliny pak dodávají tomuto prostoru nejen útulnost, ale mají i pozitivní vliv na váš psychický stav a fyzické zdraví. Pomáhají vyčistit vzduch od škodlivých látek a zároveň vytvářejí atmosféru klidu a relaxace. Studie dokonce naznačují, že přítomnost rostlin v pracovním prostoru může snižovat hladinu stresu a zlepšovat celkovou produktivitu a pohodu.

Kvalitní vybavení home office zkrátka není jen o pohodlí, ale také o efektivním využití prostoru a podpoře našeho zdraví a produktivity. S aktuálními trendy směřujícími k ergonomii, digitalizaci a ekologickým řešením lze snadno vytvořit prostředí, které nejen usnadní vaši práci, ale také přispěje ke zdraví a celkovému pohodlí při práci z domova.


Foto: Freepik.comTento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !