5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024 Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy MDŽ nebo Den matek?MDŽ nebo Den matek?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 26.02. 2024
Dnes má svátek Dorota
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Kameny na zahradu k mrazuvzdorným kaktusům

31. 01. 2024 | Zahrádka
-Komerční sdělení-

Objevte kouzlo velmi exotického typu skalky, kde se snoubí krásné kameny na zahradu s naježenými kaktusy. Jde o neobvyklou kombinaci, kterou každý odvážný zahradník ohromí a zazáří před svými kolegy. Poradíme vám s výběrem.


Je opravdu možné zasadit kaktusy mezi kameny do zahrady


Specifické druhy kaktusů jsou skvělou volbou pro integraci s kameny v zahradě. Vyžadují totiž minimální údržbu a dobře snášejí suché podmínky. Vyberte si z řad druhů kaktusů, které bez problémů snáší české klima. Některé druhy jsou překvapivě odolné vůči chladu a dokážou přežít nízké teploty, dokonce i pod bodem mrazu. Je ale důležité si uvědomit, že se jedná budování vysoce specializované skalky. Celá skupina této flóry totiž potřebuje ochranu před vlhkostí, zejména v zimě.

Zdroj foto: Freepik

kameny na zahraduZnáte mrazuvzdorné kaktusy?


Opuntia fragilis opuncie je známá svou skvělou schopností přežít teploty hluboko pod bodem mrazu. Kaktus Escobaria vivipara je původem ze Severní Ameriky a adaptoval se na velké chladno. Jednotlivé druhy Pediocactus spp. a Sclerocactus spp. také dokáží přežít v extrémně těžkých klimatických podmínkách. Echinocereus triglochidiatus se přizpůsobil chladným teplotám a adaptoval se na mrazy. Pořiďte si tyto kaktusy a doplňte je kameny na zahradu.Které zahradní kameny jsou vyhovující?


Pro mrazuvzdorné kaktusy a sukulenty jsou ideální horniny, které poskytují dobrou drenáž a přirozeně doplňují jejich estetiku. Při výběru zahradních kamenů pro tyto rostliny je důležité zvážit následující faktory:

1. Kaktusy a sukulenty vyžadují kvalitní drenáž, aby se předešlo hnilobě kořenů. Horniny s dobrou pórovitostí jsou ideální.

2. Velká část mrazuvzdorných kaktusů upřednostňuje mírně kyselou až neutrální půdu. Výběr hornin, které nezpůsobují výrazné změny pH půdy, je důležitý.

3. Estetika: Vzhled hornin by měl doplňovat vzhled rostlin. Přirozeně vypadající kameny rozervaného typu jsou vhodné pro vytvoření přírodního vzhledu.


Které kameny na zahradu splňují tyto požadavky?


Pískovec se svým zemitým vzhledem je kvalitním doplňkem. Klasické pískovce jsou mírně porézní. Drobný štěrk je ideální pro vrstvení na povrchu půdy, což pomáhá s drenáží a zabraňuje stagnaci vody u kořenů. Vápenec nebo mramor může být vhodný pro vápenomilné druhy, ale je třeba zvážit jeho vliv na pH půdy.

Ostrohranné bílé kamínky na zahradu z mramoru Bianco Carrara vyzdvihnou kulaté tvary kaktusů. Láva má dobrou pórovitost, což je důležité pro drenáž. Textura a barva variant italských lávových kamenů je dokonalým estetickým doplňkem.


Kde sehnat kameny na zahradu pro kaktusy?


Pokud si chcete vybrat osobně, můžete využít nabídky specializovaných zahradních center. Je nutné počítat s vlastním odvozem i u monolitů na místo určení. Nadstandardní pohodlí poskytuje nákup na e-shopu, kde je možné zvolit si v klidu obývacího pokoje. Importované i domácí okrasné kameny na zahradu jsou balené v plastových pytlích nebo v drátěných koších. Velká část internetových obchodů nabízí i dopravu zdarma až před bránu domova.

Plánujete nákup kamenů na zahradu?


Internetový obchod Stonex.cz nabízí nadstandardní poradenství v oblasti kamenů na zahradu. Vyberete si z mnoha druhů právě tu nejlepší formu hornin či minerálů na váš pozemek. Surovina je uložená v pytlích o váze 25 kg nebo v drátěných koších pro usnadnění dovozu až před bránu vašeho domova. Doprava je po celé České republice zdarma.Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !