5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024 Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy MDŽ nebo Den matek?MDŽ nebo Den matek?
Chytrá žena na Facebooku
Miminka
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 23.02. 2024
Dnes má svátek Svatopluk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Mikrofluidní čipy: metoda zvyšující efektivitu umělého oplodnění

23. 01. 2024 | Těhotenství
-Komerční sdělení-

V průměru každý pátý pár v Česku řeší problémy s neplodností. Málokdo přitom ví, jaké nejmodernější metody lze při umělém oplodnění využít. Jednou z takových je využití mikrofluidního čipu (Microfluidic Sperm Sorting – MSS), který přirozeně a šetrně vybírá ty nejkvalitnější spermie, čímž může výrazně zvýšit šanci na úspěšné početí.

Spermie musí splňovat důležité kvalitativní aspekty – množství, pohyblivost, nepoškozenost DNA aj. U přirozeného oplodnění se o výběr nejkvalitnějších spermií postará samo prostředí v těle ženy. Při umělém oplodnění je standardně využívána tzv. centrifugace – mechanické odfiltrování.

ISCARE„Mikrofluidní čipy oproti tomu pracují obdobně jako ženské tělo. Tedy jako filtr, který do vzorku nechá proniknout kvalitní spermie. Ty mají lepší morfologii, genetickou výbavu a více než dvojnásobnou životaschopnost a pohyblivost oproti nevytříděným spermiím,“ vysvětluje Veronika Faměrová, vedoucí IVF laboratoře ISCARE. Počet oplozených vajíček se tím může zvýšit až o 35 %. „Podle dosavadních výzkumů mohou mikrofluidní čipy zvýšit šanci na otěhotnění u párů, kde otěhotnění ovlivňoval především mužský faktor. Lze ji použít také při inseminaci,“ doplňuje MUDr. Jan Lacheta, primář centra reprodukční medicíny ISCARE.

Centrum reprodukční medicíny ISCARE teď připravilo speciální akci – každý pár, který v lednu absolvuje vstupní konzultaci k léčbě plodnosti, dostane následně možnost využít mikrofluidní čip zdarma. Tato metoda není hrazená pojišťovnou a normálně stojí 6.500 korun. Více informací o právě probíhající akci najdete na webové stránce ISCARE.


Šetrně a bez chemikálií: Moderní alternativa pro selekci spermií


ISCARESelekce spermií pomocí mikrofluidního čipu je způsob výběru kvalitních spermií pro umělé oplodnění. Tato moderní alternativa zajišťuje, že je vybrána spermie se správnou morfologií, nižší DNA fragmentací, s lepší životaschopností a pohyblivostí, čímž se zvýší naděje na úspěšné oplodnění. Čipy využívají speciálně formovanou komůrku se selekční membránou, která napodobuje přirozené prostředí ženských vejcovodů. Použití jednorázového čipu eliminuje potřebu předchozích úprav spermatu i využívání dalších zařízení, jako jsou například centrifugy, které mohou zvyšovat oxidativní stres spermií a tím snižovat jejich kvalitu.

Metoda je vhodná i pro páry, které mají za sebou více neúspěšných pokusů o umělé oplodnění. Je vhodné ji využít v případě opakovaně neúspěšné inseminace (IUI), dále pokud při oplodnění metodou ICSI byla nízká míra oplodnění vajíček. Vhodná je také po opakovaných potratech, bezvýsledných embryotransferech bez zahnízdění embrya nebo také při nedostatečné kvalitě embryí v předchozích IVF cyklech. Čip nelze použít v případech, kdy ve vzorku spermatu není dostatek pohyblivých spermií. Tato metoda není vhodná pro spermie získané metodou MESA/TESE a pro pacienty trpící těžkými formami oligoastenoteratozoospermie (stav, kdy je v ejakulátu nedostatečný počet spermií, které mají sníženou pohyblivost a mají změněnou morfologii).

ISCARE


Informace o akci pro pacienty:

Použití MSS není standardní vyšetřovací metodou, kterou by hradila pojišťovna. Pacienti za ni platí poplatek 6.500 Kč. Páry, které v lednu absolvují na klinice ISCARE vstupní konzultaci k léčbě plodnosti, dostanou jedinečnou možnost využít mikrofluidní čip zdarma. 

Více informací o právě probíhající akci najdete na webové stránce ISCARE.


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !