Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Den otců v roce 2022Den otců v roce 2022 Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 28.05. 2022
Dnes má svátek Vilém
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Naučte se správně chodit v barefoot obuvi, čeká vás radost z chůze

15. 04. 2021 | Trendy
Barefoot obuv se stává dostupnější pro větší spektrum lidí. Přibývá výrobců, designů i prodejců. Především není barefoot už jen zdravotně vhodnou obuví, ale rovněž stylovou. Ať se na její nákup teprve chystáte, nebo máte barefoot už doma, měli byste vědět, jak v ní správně chodit. Teprve potom můžete čerpat maximum benefitů a užívat si upřímnou radost z chůze.


Začněte na jaře


Pokud přecházíte na barefoot, začněte v celoročním typu boty, tedy během jara nebo podzimu. Sandály a baleríny mají mnohem tenčí podrážku, proto se nedoporučují. Pokud začínáte, dbejte na styl chůze. Tedy především choďte pomaleji, dělejte kratší kroky, našlapujte na celou patu a nevytáčejte palec do strany, špičky by měly směřovat dopředu.
Styl chození v barefoot obuvi by se neměl nijak výrazně lišit od chození v běžné obuvi. Noha by ale měla dopadat na zem s menším důrazem, protože zatímco běžná obuv nárazy tlumí, barefootová jen minimálně, nebo vůbec.

Naučte se správně chodit v barefoot obuvi, čeká vás radost z chůzeTaké je dobré vnímat vše, co se vám tělo snaží říct. Pokud vás začne něco bolet, obraťte se na fyzioterapeuta. Většinou se jedná o špatný stereotyp chůze, který je ale možné pilovat a postupně měnit.

Vyrazte do přírody


Ideální je začít barefootovou chůzi procvičovat v přírodě, kde je měkký povrch a spousta stimulů, ale nemusíte se bát barefoot poprvé obout ani ve městě. Na městském povrchu je akorát třeba dopřát si na chůzi více času. Co se rozhodně nedoporučujie, je vzít si zpočátku barefoot obuv na chození v obchodním centru, to je náročné i pro zkušené bosochodce. Také pozor na sport, běhání či sportování v barefoot obuvi si může dovolit bez újmy člověk, který dlouho trénoval bosou chůzi.


Chůze přinese zážitky


Pokud se vám podaří poskytnout si dost času a naučíte se v barefootu pohodlně chodit, dostaví se radost. V barefoot zažíváte zcela jiný pocit při chůzi, a to má samozřejmě vliv i na samotný styl chůze. Po prvních krocích v barefoot obuvi budete stále překvapení novými pocity z nejrůznějších povrchů. Dostaví se radost z chůze, protože je to vlastně masáž nohou. Chůze je obvykle měkčí, zpočátku pomalejší, našlapujete víc na celou patu, ne na její hranu, chůzi více vnímáte a prožíváte.

Pro koho se barefoot nehodí


Opatrní musí být ti, co mají větší ortopedické problémy či výraznější problémy se zády a klouby. Těm, co se potýkají se znatelnými problémy, se doporučuje nejprve vyšetření fyzioterapeutem nebo podologem a případné navržení individuální stélky. Také u lidí trpících neuropatií ve větším rozsahu je barefoot obuv nevhodná. Tito lidé mají znecitlivělá nervová zakončení především na ploskách nohou, a tak nemohou vnímat povrch, po kterém chodí. V barefoot obuvi by mohli zakopávat. Neuropatií velmi často trpí diabetici, kteří by měli dbát na to, aby jejich obuv a stélka snižovala plantární tlak, tedy je vhodnější speciální diabetická obuv. 

Barefoot krok po kroku


    1. První nášlap na patu – zaměřte se na rovnoměrný došlap na celou plochu paty.

    2. Špičky směřují dopředu – v případě, že špičky směřují spíše ven, jedná se pravděpodobně o nevhodně zafixovaný stereotyp chůze, který vede k deformaci nohou tzv. do písmene X. V opačné situaci, když se špičky vtáčejí dovnitř, jedná se o deformaci nohou do písmene O.

    3. Chodidlo se odvalí přes špičku – následně noha zemi opouští.


Zdroj:  PODOest


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !