Ostružiny - pro pochutnání i zdravíOstružiny - pro pochutnání i zdraví Borůvky - víte o nich všechno?Borůvky - víte o nich všechno? Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 18.09. 2020
Dnes má svátek Kryštof
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli - Lodě a přívozy

13. 09. 2020 | Televizní tipy
Naši pradědové byli zdatní říční lodníci a vymysleli systém nejstarší městské hromadné dopravy – přívozy. Třetí série magazínu Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli - Lodě a přívozy o dovednostech našich předků. Režie V. Karas (Premiéra)

Nalodíme se na osobní přepravní loď a poplujeme po Vltavě místy, kde se už od středověku lidé přepravovali přes řeku díky převozníkům a přívozům. Převoznické řemeslo naštěstí nezaniklo a dnes patří k oblíbeným a bezesporu atraktivním způsobům hromadné dopravy. Dozvíme se, proč přívozy dál existovaly i v dobách průmyslové revoluce, kdy lidé postavili moderní mosty.

Čeká nás přehlídka osobních lodí, které jsou postaveny podle historických vzorů. Vydáme se na Co naše babičky...magické místo, kde byl původně zazděn nejstarší pražský vodoměr Bradáč, zjistíme, co tento basreliéf vlastně představuje a co se na Starém Městě pražském dělo, když Bradáčovi stoupla voda k vousům. Nebude chybět ani báječná a tradiční rybí dobrota, kterou vnuk chytí a dědeček připraví.

Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli - Lodě a přívozy můžete sledovat 13. 9. 2020 od 18,25 hodin na ČT1!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !