Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 23.01. 2019
Dnes má svátek Zdeněk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Dříve uniformy, dnes saka a košile. Co spojuje úspěšné muže napříč staletími?

16. 08. 2015 | Pro muže
Kdo by si myslel, že knoflíky plní pouze módní funkci, byl by na omylu. V historii totiž vyjadřovaly společenské postavení a ostatní tak okamžitě identifikovali jejich nositele. V českých zemích se výrobou knoflíků poprvé zabýval Christian Hiecke z Petrovic v roce 1770. Poté si je oblíbila šlechta i armáda. Největší rozmach zažívaly knoflíky v 19. století. Vyráběli je rytci, kteří na ně vyrývali i miniaturní erby. Ale i v dnešní době mají knoflíky symbolický význam, který je důležitý zejména pro lidi pohybující se ve vybrané společnosti. Pokud například přijde manažer na schůzku v košili s utrženým knoflíkem, může to pro něj znamenat společenskou a kariérní sebevraždu.

Nepodceňujte důležitost knoflíků

Společenský protokol je obzvlášť pro manažery striktní a přísný, stejně tak pravidla oblékání. Formální akce si vyžadují oblek, u méně formálních akcí se pak účastníci obejdou bez saka. Většina manažerů se zaměřuje na výběr barvy a střihu sak a košilí. Často ale zapomínají na knoflíky, které hrají možná větší roli, než si podnikatelé myslí. Knoflíky jsou velmi důležitý prvek a to jak z hlediska praktičnosti, sociálního postavení, tak estetičnost. Knoflíky se využívaly už v pravěku, ale pouze k dekorativním účelům.  K praktickému využití knoflíků dochází až ve 12. až 13. století spolu s šířící se změnou módy. Rozmach knoflíků pak datujeme do rokoka, kdy se na kabátce a vesty našívalo až 70 knoflíků.

saka a košileManažer v košili s upadnutým knoflíkem? Katastrofa

Při nošení košil se musí nejenom manažeři držet dvou zásad. Nevcházet do společnosti v pomačkané košili a pečlivě zkontrolovat všechny knoflíky. Upadnutý knoflík je ve společnosti opravdu velké faux pas. Dá se přirovnat k rozepnutému zipu nebo špinavým botám. Před odchodem do společnosti se proto musíme důkladně zkontrolovat, abychom si neudělali ostudu. Jelikož jsou košile spotřební zboží, pravděpodobnost upadnutého knoflíku je poměrně vysoká. Zejména v rámci konfekce je dost pravděpodobné, že knoflíky příliš nevydrží. Na košile je totiž přišívá stroj a mnohdy se stane, že knoflík odpadne už v obchodě nebo při prvním praní. Možností jak rychle, diskrétně a elegantně přišít knoflík ke košili moc není, proto manažeři vyhledávají inovativní novinky.

Nenápadný, přesto účinný

Knoflíky na košilích jsou nejčastěji vyráběny z plastu, ojediněle pak z dřeva nebo potažené kůží. Luxusnější manžetové knoflíky jsou pak vyráběné z kovu a doplněny například o drahé kameny.
Jak se ale dozvídáme z historie, ne vždy je však snahou knoflíky ukazovat. Američtí průzkumníci, letci i námořníci potřebovali k nezbytnému zorientování se na nepřátelském poli kompas. Aby se nedostal do nepovolaných rukou, Američani ho zmenšili a zakomponovali do armádního knoflíku. Kompas byl přístupný zadní odklápěcí částí, přední strana zůstala v originálním provedení a netknutá. Dnes takový ojedinělý knoflík získáte v aukci za zhruba 400 dolarů, což je v přepočtu 10 tisíc korun.Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
velmi zajímavé a poučné
Obrázek uživatelky
profil
O chvíľu budú v gombíkoch asi počítače. Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
zajímavý článek...Smajlík
Obrázek uživatelky
profil

moc zajímavé a poučnéSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles