Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Jeřabiny - nejoblíbenější receptyJeřabiny - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Miminka
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 27.09. 2020
Dnes má svátek Jonáš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Imunita a těhotenství, můžou spolu souviset?

25. 05. 2020 | Těhotenství
Správně fungující imunita je pro nás dnes to nejcennější, co můžeme mít. A nejen že nás dokáže ochránit před nakažením, ale zároveň nám může být nápomocná i při snaze o miminko. Jak je to možné?

Páry spolu teď tráví víc času než obvykle, pro některé to tak může být ideální čas, kdy založit rodinu. Roli zdravě fungujícího imunitního systému bychom v této oblasti neměli podceňovat. Nejen že nám může pomoct v boji s nachlazením, ale pokud ho podpoříme vhodnými přípravky, může být i vynikajícím pomocníkem při snaze o miminko. A to jak u žen, tak u mužů. Při podpoře imunity se zaměřte na zinek, selen, vitamín D3, kyselinu listovou a inositoly.

Párová kůra na podporu imunity i plodnosti

Pokud se rozhodnete pro kůru na podporu plodnosti, zaměřte se na látky, které budou blahodárně působit hlavně na imunitu vás i vašeho partnera. Jednou z takových látek je selen, který působí pozitivně na imunitní systém a zároveň podporuje spermatogenezi, tedy správný vývoj mužských pohlavních buněk. Zinek je zase jedním z aktérů správného dělení buněk, svou roli tedy sehrává jak v obranných reakcích těla, tak při vývoji embrya.

těhotenstvíDalší z látek podílejících se jak na normální funkci imunitního systému, tak na otěhotnění, je vitamín D3, jehož nedostatek může způsobit problémy s uhnízděním embrya.

Vitamínu D3 má velká část české populace nedostatek. Přitom je důležitý pro tvorbu estrogenů a správné fungování imunitního systému. Je-li imunitní systém ženy narušen, může bránit uhnízdění embrya nebo proti němu vytvářet škodlivé protilátky.

Začněte u svého talíře

Náš jídelníček je spolu s aktivním životním stylem alfou a omegou v podpoře imunity. Oba tyto aspekty mohou v době omezení dostat zabrat. Rutinu a nedostatek sociálních interakcí zaháníme návštěvou našich spíží a lednic, pohybu v těchto dnech také nedáme tolik, co dřív. Může se tak stát, že budeme mít nedostatek pestré stravy a důležitých látek.  

Pokud si nejste jistí, zda je váš jídelníček opravdu vyvážený, pořízením multivitamínů nic nezkazíte. Při snaze o miminko se při jejich výběru zaměřte na ty, které jsou určené přímo párům snažícím se o těhotenství. Ne všechny ale mají úplně ideální složení.

Další klíčovou látkou napomáhající otěhotnění jsou inositoly. Ty by měly být hlavní složkou výživy před i během těhotenství, protože dokáží tělo na tak fyzicky náročný proces dobře připravit. Inositoly patří mezi skupinu vitamínů B a mají svou úlohu například při dozrávání spermií.  Kombinaci dvou forem inositolů (myo-inositol a d-chiro-inositol) pomáhá zpravidelňovat menstruační cyklus a podporuje ovulaci. Zároveň zlepšuje kvalitu vajíček i spermií.Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Máte naprostou pravdu, že silná imunita může skutečně napomoct ve snaze o otěhotnění. Řešila jsem právě problém s imunitou u mé gynekoložky a ta mi doporučila, abych začala používat topinamburový sirup, který skutečně zabral a mně se po krátké době zadařilo! Smajlík Objednávala jsem si tento přírodní doplněk stravy z https://www.diatop.cz/ a mohu vřele doporučit.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles