Ostružiny - pro pochutnání i zdravíOstružiny - pro pochutnání i zdraví Léto - čas jahodLéto - čas jahod Čas malinČas malin Borůvky - víte o nich všechno?Borůvky - víte o nich všechno?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 13.07. 2020
Dnes má svátek Markéta
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Na cestě po jihokorejském Pusanu

24. 06. 2020 | Televizní tipy
Na cestě po jihokorejském Pusanu s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem na cestě po největším jihokorejském přístavu k ocelovým velikánům moří, na ochutnávku syrových ryb, do nekonečných pater prosklených mrakodrapů i za papírovými střevíčky pro štěstí (Premiéra)

Pusan je druhým největším městem Jižní Koreji a metropolí oblasti Gyeongsangnam. Není těžké si jej zamilovat. I když se jedná o moderní, tepající velkoměsto plné prosklených mrakodrapů, oblíbí se jej i ten, kdo vyhledává spíš přírodní krásy. Pusan totiž nabízí i romantiku hor a písečných pláží. Prim zde však hraje hlavně společenský a kulturní život. Také zde se nachází množství zábavních komplexů, včetně špičkového kinematografického domu.

Pusan je vlastně nesmírně rozlehlý přístav, který má co nabídnout. Od pohodových barů po rybí trhy kypící vším, co si člověk dovede, ale i nedovede představit. Život je zde spjat s dary moře každým coulem. Brzy ráno se tak v přístavu konají typické rybí aukce, které patří k nejproslulejším Na cestě...v zemi. Prodávající licitátoři dokonce komunikují se zákazníky prostřednictvím unikátní znakové řeči, aby byl obchod co nejrychlejší. Pusan patřil k pouhým několika městům, jež během Korejské války v letech 1950–1953 nepadla do rukou Severokorejců. Proudilo tam tudíž mnoho uprchlíků a usazovali se hlavně ve čtvrti Gamcheon, kde si stavěli provizorní domky z dostupného materiálu. Dnes srší barevná čtvrť nad městem optimismem a pozitivní energií, i proto se stala domovem mnoho místních umělců.

V pořadu Na cestě po jihokorejském Pusanu nahlédneme i do přísně střežených míst ostrova Geoje, který se stal základnou „továren“ na výrobu největších přepravních lodí světa. Jedná se rozlehlé komplexy pod širým nebem s tisícovkami zaměstnanců, kteří mezi nekonečnými doky jezdí na kole, či elektrickými auty. A o tom, co se děje za branami firem, mluvit nesmí. Pusan má mnoho perel. Jednou z nich jsou pláže, třeba Haeundae, nejproslulejší pláž v celé zemi. Pláž Gwangalli je neméně působivá. Zejména večer, kdy z ní lze sledovat barevné osvětlení mostu Gwangan. Nejkrásnější pohled na noční metropoli však nabízí mrakodrap Pusan Tower – vysoká, prosklená věž, která nabízí výhled na celé město zářící do tmy.

Na cestě po jihokorejském Pusanu můžete sledovat 24. 6. 2020 od 21 hodin na ČT2!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Na cestě po jihokorejském Pusanu:

Na cestě po jihokorejském Pusanu
Na cestě po jihokorejském Pusanu
Na cestě po jihokorejském Pusanu
Na cestě po jihokorejském Pusanu
Na cestě po jihokorejském Pusanu
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !