Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020 Slunečná - 23. díl - Svatební pochodSlunečná - 23. díl - Svatební pochod Jak vyfouknout velikonoční vajíčkoJak vyfouknout velikonoční vajíčko Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Miminka
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 28.03. 2020
Dnes má svátek Soňa
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Operace očí a těhotenství? Jde to dohromady!

14. 07. 2019 | Těhotenství
Máte naplánovanou operaci očí, ale zjistila jste, že jste těhotná? Nebo jste zatím ve fázi příprav na příchod nového potomka a nevíte, zda je pro vás nyní jakýkoliv zásah do očí vhodný? Žádnou paniku, ani jiný stav nemusí být překážkou pro to, abyste zákrok podstoupila. Vše záleží na vašem zdravotním stavu a na konzultaci s lékařem.

Jak je to ale v šestinedělí a v období kojení?

Mnoho nastávajících maminek slýchává, že by měly operaci očí rozhodně plánovat až dlouho po porodu. Je sice možné, že těhotenství i samotný porod mohou zapříčinit, že ostrost zraku kolísá, nicméně tento stav je velmi individuální.

Poraďte se s lékařem

Za zhoršeným stavem vašeho vidění nemusíte na prvním místě hledat právě těhotenství. Důležité je především navštívit očního lékaře, který bude váš zdravotní stav sledovat před početím i po něm a který jako jediný může určit, kdy vaše obtíže vznikly.

ženaV souvislosti s očima bývá občas problémový samotný porod a je přitom úplně jedno, jakou cestou rodíte, tedy zda přirozeně, anebo císařský řezem. Oči se totiž v těhotenství mírně zvětší, stejně jako všechny ostatní orgány. V důsledku toho se může dočasně zhoršit vidění do dálky.

Krátkozrakost vlivem rozbouřených hormonů kolísá v průměru až o 3/4 dioptrie.
Ve většině případů se po porodu vada vrací do původních mezí, proto nemusíte podléhat panice. Pokud potíže se zrakem přetrvávají déle, vyčkejte až do konce šestinedělí. Vaše hormony se nejprve musí uklidnit, proto jim dejte čas. Pokud absolvujete před těhotenstvím laserovou korekci oční vady, po které se vám vidění trvale zhorší, využijte možnost reoperace.

Operace jako prevence?

Pokud trpíte krátkozrakostí, je možné, že pro vás bude operace oka v průběhu těhotenství dokonce nutností. Kromě potřeby korekce zraku mívají totiž středně a silně krátkozrací lidé také méně kvalitní sítnici. V těhotenství je sítnice ještě více zatížená, proto je zapotřebí zjistit, zda v ní nejsou trhlinky, které by při porodu mohly eventuálně vést k odchlípnutí sítnice a následně vážnému poškození zraku.

Trhlinky v sítnici je možné během těhotenství ošetřit laserem, aby k odchlípení nemohlo dojít. Tento zákrok je maximálně šetrný a těhotenství nijak nezatěžuje. Pak je zrak maminky v bezpečí a my jí můžeme dát potvrzení pro gynekologa, že z očního hlediska jí v přirozeném porodu nic nebrání.

Dejte si pauzu od čoček

Pokud se přeci jen kvůli zákroku cítíte nejistá a máte možnost operaci odložit, učiňte tak především pro vlastní klid. V období kojení už by vám žádné riziko hrozit nemělo. V těhotenství ale na chvíli zapomeňte na kontaktní čočky a noste spíše brýle. Právě kvůli tělesným změnám by vám totiž čočky nemusely sedět a mohly by způsobit nepříjemné zdravotní problémy. Pár týdnů po porodu si zajděte na vyšetření a pokud se potvrdí, že máte oči v pořádku, už vám nic nebrání objednat se na operaci. Ostré vidění za to přeci stojí.

Zdroj, foto: DuoVize Praha


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Poučný článek. Díky.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Beránek