Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 23.09. 2018
Dnes má svátek Berta
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pět rad, jak na plísně

10. 01. 2015 | Domácnost
Marně přemýšlíte, proč si vás plísně oblíbily? Možná nevíte, že za jejich vznikem může stát i nevhodné užívání bytu. Zima je v tomto ohledu zvlášť kritickým obdobím. Nevětrané a nevytopené prostory – přesně to jsou totiž ideální podmínky pro vznik mikroskopických organismů. Přinášíme rady, jak s nimi zatočit.

1. Základem úspěšného boje s plísněmi je důkladné větrání, a to alespoň jednou denně. Pokud se v zimě logicky bojíte úniku tepla, větrejte kratší dobu, ale častěji (ideálně třikrát za den). Na druhou stranu nešetřete na topení. Sice vás to přes zimu vyjde trochu dráž, ale výsledek bude stát za to. Je totiž prokázáno, že dlouhodobější pobyt mezi plísněmi má vliv na vaše zdraví.
„Organismus pohybující se opakovaně v prostředí s plísněmi trpí častějšími záněty sliznic, alergiemi nebo dokonce vývojem průduškového astmatu,“ potvrzuje MUDr. Lenka Pennigrová, CSc., alergoložka a imunoložka z pražské kliniky. „Co je velmi závažné, dlouhodobá přítomnost plísní v domácím prostředí může působit i rakovinotvorně. Proto je třeba energický zásah,“ dodává.

Pět rad, jak na plísně2. Při odstraňování plísní je třeba dodržovat několik pravidel: na obličej si nasaďte roušku
a postupujte velmi obezřetně. Nesmíte pracovat nasucho, tím byste docílili jen většího rozšíření postiženého prostoru. Plísně vždy odstraňujte namokro, ideálně speciálním dezinfekčním prostředkem. Zasažené místo nastříkejte, chvíli počkejte a setřete.

3. Přemýšlejte o rozestavění nábytku. Podél stěn musí proudit vzduch – jedině tak plísně nedostanou šanci. Nábytek tedy nepřirážejte přímo ke zdi, ale nechte mezi ním a stěnou zhruba pěticentimetrovou mezeru. Pomoct může i nové vymalování některým z antibakteriálních nátěrů. Pravidelně doma uklízejte, a to i na méně dostupných místech. Plísně jsou velmi rozmanité, takže si některé nedostatečným úklidem snadno vypěstujete sami. Zvažte, zda doma opravdu musíte mít koberce, neboť jsou velkými lapači alergenů, tedy i plísní.

4. Aby byt správně „dýchal“, investujte do kvalitního odvětrávání v koupelně. Tam se vlhkost obyčejně drží nejlépe. Cirkulaci vzduchu zajistí i mikroventilace na oknech. Pokud tedy tuto funkci máte, v pauzách mezi větráním ji využívejte. Pamatujte, že ideální vlhkost v interiéru je 40 %. Na tuto hodnotu byste se proto měli dostat.

5. Zkontrolujte příčiny i malých skvrn s plísní. Může se jednat o zatékání ze střechy, špatně izolované zdi nebo podlahy. Snažte se nepřehlížet tento problém. Přítomnost plísní je velmi závažným rizikovým faktorem, který vás ohrožuje na zdraví tam, kde by vám mělo být nejlépe – ve vašem domově.

Zdroj, foto: Dr. Devil

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
My máme plíseň v ložnici na zdi. Každých 14 dní ji odstraňuji. A to větrám,i nabytek je dál od zdí.
Obrázek uživatelky
profil
Plesnivá zeď u oken či vedle oken- odpudivé, avšak se stále tvoří, i když denně větrám. Vždy, když se objeví, odstraňuji ji případnými dezinfekčními prostředky proti plísním, ale za měsíc vyraší v plné parádě znova, je to neustálý boj, který mě začíná unavovat, protože ať jsme se s rodiči přestěhovali, stejně se nás ta potvora pořád drží! Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
taktéž bydlím v paneláku (zlaté paneláky, jak říkal Havel kurníky), ale ani před ani po zateplení ds plíněmi problém nemáme. Dcera bydlí v nově postaveném činžovním domě a protože má v bytě soustavně víc jak 70% vlhkost, je to špatnou izolací domu a to nepomůže ani větrání. Je to prostě ve zdech. Voda vzlíná, při větším rozdílu venkovní a vnitřní teploty jí teče voda po sklech oken, no prostě hrůza.
Obrázek uživatelky
profil
v bytě nikdy plísně neměli, ale co nám zateplili dům (panelák) a vyměnili okna (dali nám plastové) začala se nám v jednom koutě ložnice plíseň dělat. A to větrám denně, mikroventilaci mám stále, topení je též zapnuté. Několikrát jsme plíseň postříkali přípravkem, oškrabali omítku až na panel, ale stejně se po čase plíseň objeví.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
měli od plísní pokoj po zateplení a výměně oken. Jednalo se o panelový dům.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles