Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 23.09. 2018
Dnes má svátek Berta
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Poperte se s prádlem

2. 08. 2015 | Domácnost
Také vás nebaví trávit celé sobotní dopoledne praním, večer pak žehlením? Usnadněte si práci na maximum možného. S našimi radami to zvládnete.

Třídění je základ

Všichni víme, že prádlo by se před praním mělo třídit dle barevnosti – bílé a tmavé zvlášť, pastelové barvy podobného odstínu k sobě, stejně tak barvy syté. Dalším důležitým kritériem je ale třídění podle materiálu. Všímejte si pokynů na visačkách týkajících se zejména teploty praní a možnosti sušení v automatické sušičce. Důsledně je potom dodržujte, protože jedině výrobce ví nejlépe, jak o daný kousek oblečení pečovat. Příliš nízká teplota může vést k nedostatečnému vyprání, příliš vysoká naopak k poškození vláken. Podobně krajka nebo hedvábí do automatické sušičky nepatří, pokud pro ně nemá speciální program. Třídění podléhá i míra zašpinění. Silně znečištěné oděvy oddělte od mírně potřísněných, ať na ně špínu během praní zbytečně nepřenášíte.

poperte se s prádlemPlnění bubnu pomáhá

Máte doma kupu prádla, které se chcete rychle zbavit? Nesnažte se buben naplnit až pod okraj, ale raději hromadu rozdělte na více várek. Jestliže buben přeplníte, nebude se v něm moct prádlo dostatečně pohybovat a prášek se tedy nedostane všude, kde by bylo potřeba. Navíc se nemusí dobře rozpustit, čímž na prádle zanechá stopy. Opačný extrém, tedy poloprázdný buben, zase spotřebovává zbytečně moc energie. Zkuste si zapamatovat jednoduché pravidlo: pračka je ideálně naplněná tehdy, pokud mezi prádlo a vršek bubnu pohodlně strčíte dlaň. Po skončení pracího programu prádlo co nejdříve vyjměte z bubnu, aby se nezapařilo a nezačalo zapáchat. Využijte tlačítko „odložený start“, které zaručí, že budete vždy u toho, až pračka dopere.

Chytrý prací prostředek

I když výrobci radí používat pomalu na každou barvu a druh prádla speciální prací prostředek, zkuste místo investic do nových a nových pomocníků vybrat jeden univerzální. Vhodnou alternativu k tekutým přípravkům, které obsahují zbytečně mnoho vody vůči poměru samotné prací látky, představují prací kapsle. Ty jsou ve vodě rozpustné, takže v sobě logicky mají jen čistý prací koncentrát. Některé jsou doplněny i o speciální aromatickou složku, která prádlo zároveň provoní a dodá mu svěžest. U kapslí navíc nemusíte přemýšlet nad správným dávkováním – jedna většinou stačí na jednu plnou pračku. Rozpustí se přitom sama rovnou v bubnu. Rovněž dávkování přitom rozhoduje o tom, zda budete mít prádlo čisté, nebo jej kvůli přílišnému množství prášku budete muset ještě ručně přepírat a zbavovat stop.

Žehlení rychleji

Kdo by rád žehlil…? Bolí z toho ruce, záda i nohy a ještě je u toho horko. Nemluvě o utrpení při žehlení košil. Práci si ulehčíte, když prádlo nenecháte přesušit, ale pustíte se do něj ještě za vlhka.

A vypomoct si můžete i párou. Parní žehlení nejlépe funguje v kombinaci parního čističe se speciální parní žehličkou. Síla klasického parního čističe se tak v podstatě překlopí do žehlení. Kromě toho nemusíte do žehličky neustále doplňovat vodu, čistič má mnohem větší zásobník. Existuje i chytré žehlicí prkno s funkcí vydouvání a aktivním odsáváním páry. Vydouváním vznikne vzduchový polštář, na kterém lze pohodlně a beze skladů vyžehlit i ty nejobtížnější textilie. Odsávání páry se následně postará o to, aby pára ještě lépe pronikla žehleným oděvem a oděv nezůstával vlhký.

Zdroj: Wansou a Kärcher

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
jsem na tom jako vy,žehličku vyndavám jen v nejnutnějších případechSmajlík
Obrázek uživatelky
profil

také patřím mezi ty ženy, co nerada žehlí(((((( Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Nerada žehlím..snažím si práci ulehčit..
Obrázek uživatelky
profil
prádlo už moc nežehlím,vybírám si materiály,které žehlit nemusím
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles