Čas malinČas malin Léto - čas jahodLéto - čas jahod Borůvky - víte o nich všechno?Borůvky - víte o nich všechno? Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 20.07. 2019
Dnes má svátek Ilja
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Velká 14denní soutěž o Svatojánský třezalkový olej od Dr. Dudka

30.07. - 12.08. 2018 | Aktuální soutěže

Tečky kam se podíváme


Tečky nebo skvrny, které se v přírodě objevují na rostlinách nebo zvířatech mají svůj určitý důvod. U zvířat a hmyzu je účel nejčastěji zastrašovací nebo naopak pomáhá danému druhu splynout s okolím. 
Ale například u rostlin nebo bylin jsou tyto tečky jasným rozpoznávacím znakem ke specifikování určitého druhu nebo správné doby sběru. Nejinak tomu je i u královny svatojánských bylin, třezalky tečkované, kterou zaručeně poznáte podle podlouhlých tvarem vejčitých listů, které jsou drobně tečkované - jako světlé tečky se totiž jeví malé nádržky plné účinných silic. Lidé tuto bylinku odedávna považovali za všelék, jelikož s její pomocí můžeme ošetřit velkou spoustu neduhů, které nás denně potkávají.

Třezalka a měsíčekNapříklad proti nespavosti a při problémech s usínáním, při pocitech úzkosti nebo nadměrném stresu působí příznivě čaj z třezalky. Třezalka významně ovlivňuje také ledviny, je močopudná a je vhodným doplňkem léčby nemoci zažívacího traktu, jako jsou žaludeční vředy a zánětlivá onemocnění střev. Celkově podporuje činnost žaludku, žlučníku a jater. Třezalka je známá i tím, že působí antibioticky a protizánětlivě. Užívá se nejen vnitřně, ale také zevně k ošetření otoků, ekzémů nebo hemeroidů.

Doslova malým zázrakem je Svatojánský olej z třezalky, který ošetřuje kůži a používá se na záněty svalů, ekzémy, i na spáleniny. Potírání spánků třezalkovým olejem pomáhá při migrénách a neurózách, kdy bylina prokazatelně zklidňuje a má antidepresivní účinky. Pohodlně můžete olej použít i do koupele a tak současně regenerovat pokožku a uvolnit mysl. Účinnost výrobku samotného je ale ovlivněná správnou dobou sběru a také šetrným zpracováním. Z tradičních postupů lidového léčitelství vychází výroba společnosti Dr. Dudek, která produkuje zcela přírodní výrobky bez přidaných aditiv. Třezalku na výrobu Svatojánského třezalkového oleje si sami sbírají v období kolem letního slunovratu. Díky tomu, že macerují pouze správně nakvetlou a čerstvou třezalku a nepoužívají žádné chemické přísady, získávají velmi kvalitní, sytě červeně zbarvený olej. Důkazem včasného sběru a správného zpracování čerstvé byliny je právě sytá karmínová barva oleje. Obecně se tedy dá říci, čím sytější červená, tím lépe. Třezalkový olej Dr. Dudek

Kvalitní zpracování byliny je podstatné pro výsledný účinek oleje. Svatojánský třezalkový olej od Dr. Dudka oceňují i profesionální maséři, kteří si chválí především rychlý nástup prokrvení masírované části těla a zároveň i jeho až dvouhodinové trvání. Nezastupitelným je třezalkový olej zejména při Breussově masáži. Olej nejen zjemňuje kůži a má vliv na zklidnění suché, citlivé a podrážděné pleti, ale zároveň i regeneruje pokožku po spálení od slunce, při popáleninách, opruzeninách či proleženinách. Díky příjemnému promaštění je účinný i na ekzematickou pleť. Svatojánský olej by neměl chybět v žádné domácnosti ani v příručních zavazadlech při cestování.

Pravidla soutěže:
14denní soutěž o Svatojánský třezalkový olej od Dr. Dudka probíhá od pondělí
30. července do neděle 12. srpna 2018.  Pravidla vyhodnocování týdenních soutěží

Výhru mají šanci získat soutěžící, kteří správně zodpověděli všechny soutěžní otázky a jejichž REGISTRACE obsahuje všechny povinné údaje.

Dr. Dudek5 z vás, kteří splní pravidla soutěže, získá  Svatojánský třezalkový olej od Dr. Dudka.Vyhodnocení soutěže proběhne dne 13. srpna 2018 a výherce bude zveřejněn v kategorii Výherci soutěží. Výhra budou výhercům doručena nejpozději do 30. srpna 2018 na adresu uvedenou v registraci.
Každý den 1 nová soutěžní otázka. Výherce vzejde pouze ze čtenářek/čtenářů, kteří odpověděli správně na všechny soutěžní otázky. Odpovídat můžete až na 4 otázky zpětně (tzn. v pátek můžete odpovídat na otázku z pondělí).  Poslední den, kdy můžete odpovídat na tyto otázky, je dnem, kdy soutěž končí, tedy neděle 12. srpna.


Nápovědu k soutěžním otázkám najdete na stránkách Dr. Dudek

Soutěž skončila

Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !