Čas malinČas malin Borůvky - víte o nich všechno?Borůvky - víte o nich všechno? Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 10.08. 2020
Dnes má svátek Vavřinec
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 20. týden

11. 05. 2020 | Televizní tipy
Pořádná porce dokumentární zábavy na Prima ZOOM. Následující dva týdny toho bude na Prima ZOOM k vidění spousta. Mimo jiné vás čekají celovečerní snímky – v jednom z nich se vypravíme poznávat Indii a pak tu máme další speciální prodloužený díl Vetřelců dávnověku, ve kterém zavítáme do Egypta.


Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 20. týden:

12. 5. 22.00 – Veterinář z Bondi Beach: Napříč Austrálií (1. díl)

Jak zjistit, co se stalo psovi, který těžce snáší vlnu veder? Co když je třeba pozorně sledovat březí morče? Jak se operuje lev? A co když je na tom majitelka zraněné kočky ještě hůř než její mazlíček? Nejen na všechny tyto zásadní otázky odpovídá nový zábavně-dokumentární seriál Veterinář z Bondi Beach: Napříč Austrálií. Sledujte zkušené australské veterináře v akci v nových epizodách „předělaného“ a vylepšeného oblíbeného seriálu s novými hrdiny ze všech koutů země protinožců.

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 20. týdenNahlédněte do vzrušujících životů vysoce zkušených, ale i teprve začínajících veterinářů, jako jsou dr. Alex Hynesová, specialista na divoká zvířata dr. Peter Ricci, dr. Kate Adamsová z Bondi Beach, dr. Danni Duseková, která nedávno dokončila studia, majitel soukromé veteriny dr. Lewis Hunt nebo doktorky – sestry Alison a Audrey Shenovy. Zažijte vzrušení, drama i slzy radosti při pohledu na to, jak tito šikovní veterináři každý den zachraňují životy domácích mazlíčku i exotických zvířat. Nenechte si ujít úchvatnou novou sérii inspirativních skutečných příběhů, neohrožených bitev s nepříznivým osudem a drobných zázraků, která se odehrává na pozadí ikonických měst a překrásných pláží Austrálie.

13. 5. 21.00 – Top 10 pravěkých zabijáků (Nejbrutálnější tvorové světa)

Steve Backshall vypočítává 10 největších a nejsilnějších pravěkých zabijáků v seriálu z produkce BBC. Podívejte se na nejnebezpečnější dravce, kteří kdy žili na naší planetě. Jsou nejrychlejší, nejdivočejší a nejjedovatější. Jsou vybaveni smrtonosnými zbraněmi a jejich taktika je nepřekonatelná. Nenechte si ujít bleskurychlou rybu, krtka s nosem, který překoná všechny rekordy, nebo zvíře s jazykem, co vystřeluje pětkrát rychleji než stíhačka. Seznamte se zblízka a z bezpečí obývacího pokoje s ostrými tesáky a špičáky, krvežíznivými rostlinami s hladovými trny a nejbolestivějším žihadlem na světě. Nechybí ani pravěký drak se smrtícími slinami, hlemýžď vybavený harpunou nebo jedovatý pavouk, který by dokázal prokousnout lidský nehet. Ale kdo z nich je největší pravěký zabiják?

15. 5. 22.00 – Vetřelci dávnověku XI (Pozemská základna Egypt)

Ve speciální celovečerní epizodě tohoto oblíbeného seriálu se vypravíme za záhadami Egypta. Giorgio A. Tsoukalos dorazil do Egypta, aby v doprovodu svého přítele, egyptologa Ramy Romanyho, našel stopy po kontaktu starověkých Egypťanů s mimozemskými návštěvníky. Prvním místem, které navštíví, je velká pyramida v Gíze. V listopadu 2017 bylo pomocí speciálních přístrojů zjištěno, že nad jednou z již dávno objevených komor se má nacházet další. Ta je podle přístrojů tak velká, že by se do ní vešla celá Socha Svobody. Pyramidy dodnes udivují nejenom svou velikostí, ale i umem svých stavitelů.

Pyramidy jsou perfektně srovnány se světovými stranami. Podle obecné historie vznikly mezi lety 2589 až 2566 před Kristem. To znamená v době 4. dynastie Staré říše. Podle zastánců teorie starověkého astronauta jsou však pyramidy mnohem starší. Objevují se názory, že mohou být dokonce 10 000 let staré. To by znamenalo, že mohly vzniknout před velkou potopou. Pokud tedy pyramidy vznikly v této době, kdo je vytvořil? Mohl tehdy být Egypt domovem mimozemské civilizace? Oba cestovatelé vstupují do pyramidy Velkou galerií. Co je zaujme, jsou kameny, které galerii tvoří. Některé jsou až z Asuánu. Zajímavé jsou i texty, které se o pyramidách zmiňují. V nich se píše, že faraon bude sedět na železném trůnu.

Egypťané však železo neuměli vyrobit, nicméně ho znali. Šperky a zbraně pro faraona byly vytvořeny z meteoritického železa. Je tedy možné, že faraon měl skutečně železný trůn? Nachází se tento trůn v oné nově identifikované komoře? Staré texty také mluví o tom, že bůh Osiris a jeho manželka Isis přišli z Orionova pásu. Byly pyramidy vůbec hrobkami? Jedna z teorií praví, že to ve skutečnosti mohly být zvláštní geomagnetické elektrárny. Pokud ano, tak by se zde energie vyráběla chemickou cestou. Další památkou, kterou cestovatelé navštíví, je Sfinga. Doprovod jim poskytne jeden z nejlepších egyptských archeologů.

Ten se jim snaží vyvrátit jejich názory, že Sfinga byla vytesána před více než 4500 lety. Nicméně je zde teorie o tom, že eroze na Sfinze způsobuje voda z velkých dešťů. To by ale ukazovalo na dobu vzniku před 12 000 lety, kdy měl Egypt jiné podnebí. Se Sfingou se pojí i několik dalších teorií. Teorie o velikosti její hlavy, teorie o další Sfinze ukryté někde poblíž v písku, teorie o tom, že Sfinga hleděla na souhvězdí Lva tak, jak bylo na obloze vidět před 10 500 lety. A konečně je zde teorie o tom, že ve Sfinze je uložena nějaká mimozemská technologie. Archeolog se snaží tyto teorie vyvrátit… Tsoukalos s Romanym navštíví ještě spoustu dalších míst a proberou různé jiné záhady Egypta.

16. 5. 20.00 – Lví královny: Boj o přežití

Na přírodní rezervaci Ruaha v africké Tanzanii těžce dopadá každoroční vlna veder a období sucha. Aby přežila, stahují se zvířata z vyprahlé náhorní plošiny ke břehům řeky Ruaha. A právě tam trpělivě čeká smečka lvích královen. Připravuje se na nadcházející boje. Jenže letos lvice čelí přívalu rohaté armády asi 1500 buvolů. Mnoho samců už vybojovalo vlastní nebezpečné bitvy. Jsou silní a připravení zaútočit na lvice střemhlav. A jakmile mají břehy řeky na dohled, bojují ještě více divoce. Lvice z Ruahy byly dosud zvyklé neomezeně vládnout svému teritoriu. Jenže nyní se musí o území dělit. Buvoli je dokázali zahnat na útěk. Nedokážou čelit ani žíznivým slonům. A tak lvice nemůžou nadále lovit, dokonce přišly o přístup k vodě. Aby zachránily smečku před jistou smrtí, budou muset přijít s novými loveckými technikami a nemilosrdně bojovat o vlastní přežití.

16. 5. 21.00 – Velká zvířata: Poslední obři (Amerika)

Přírodovědec Patrick Aryee cestuje kolem světa a představuje zvířecké obry, kteří dodnes kráčí po pevnině. V třídílné mini sérii Velká zvířata: Poslední obři postupně navštíví Ameriku, Austrálii, Asii a na konec Afriku. Seznámí nás s už vyhynulými, doslova velkolepými králi prehistorického světa a dokáže, že na velikosti skutečně záleží.

16. 5. 23.00 – Počátky lidské cesty (Vznik civilizace)

Nový přelomový seriál z produkce National Geographic je jako dobrodružná výprava zpátky do minulosti, až na úplný počátek lidských dějin. Jeho cílem je objevit zásadní momenty, díky kterým jsme se stali skutečně „moderními“ lidmi a které popohnaly evoluci dopředu. Přední světoví odborníci pomohli určit zásadní mezníky historie, jako jsou objev možností využití ohně nebo léčivých látek, války, měny, rozvoj komunikace a přepravy, objevitelské výpravy nebo zdokonalování příbytků. Všechny přispěly k obrovským skokům ve vývoji lidstva a překvapivě mají mnoho společného.

17. 5. 23.00 – Mozek a příroda

Seznamte se s předními experty z nejprestižnějších univerzit ve Spojených státech amerických, Švédsku, Německu a Kanadě, kteří v současnosti dokazují, že „prožívání přírody“ je nekonečným zdrojem blahobytu. Tito biologové, neurovědci a odborníci na enviromentální psychologii věří, že už mají dostatek podkladů k tomu, aby se jim podařilo prokázat, že i krátký pobyt v přírodě (včetně městských parků) člověku výrazně prospívá. Vede k úpravě srdečního rytmu, výraznému úbytku stresu, redukci kardiovaskulárních nemocí, a dokonce i nezanedbatelné podpoře přirozeného imunitního systému. Jejich studie také prokazují, že pravidelný pobyt v přírodě pomáhá omezit úzkosti a duševní únavu, zlepšuje schopnost udržet pozornost, podporuje kognitivní funkce a pomáhá překonat depresi.


Unikátní dokumenty uvidíte každý den
od 20:00 – 24:00 hodin na Prima Zoom!


Zdroj, foto: Prima ZOOM

Vendula Flassig Vrablová
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !