Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Léto - čas jahodLéto - čas jahod
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 13.06. 2021
Dnes má svátek Antonín
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

3 důvody, proč interiéroví designéři oceňují zrcadla

14. 05. 2021 | Moderní bydlení
Zrcadla lze v domácnosti využít nejen k prostému odrazu našeho zevnějšku nebo jako dekorativní prvek. Pokud je pečlivě zvolíme, mohou maximalizovat prostor, vylepšit světlo, skrýt úložný prostor, vyvolat zájem nebo odrážet designové prvky, a to v každé místnosti nebo při každém pohledu. Díky těmto jedinečným vlastnostem pracují se zrcadly i profesionální designéři či architekti. Přinášíme tři nejčastější důvody, proč by zrcadla neměla chybět ani u vás doma.

Maximalizují prostory


Kromě vysokých stropů a velkorysých oken existuje i další způsob, jak maximalizovat prostor, a tím je správně umístěné zrcadlo. Vhodné je využití jak velkoformátového zrcadla, tak chytře umístěná větší nástěnná zrcadla v rámu či bez něj. Vždy je ale vhodné, aby byla situována na pohledovou stěnu nebo na konec místnosti, kde budou vytvářet dojem, že místnost pokračuje dál, a tím ji opticky zvětší. U velkoformátových zrcadel pak tento dojem umocňuje, pokud se minimalizuje viditelnost spár.

Sjednocují a zvýrazňují nábytek


Použití velkého zrcadla zvýrazňuje jednotlivé kusy nábytku i jejich účelnost, nebo je naopak skrývá. Jako příklady lze uvést umístění zrcadla nad komodou, v šatně, ve vstupní chodbě nebo na zdi nad pohovkou. To dodává prostoru nejen větší hloubku, ale zároveň ho prosvětluje, zvětšuje i působí jako dekorativní prvek. Naopak velkoformátové zrcadlo umístěné na dveřích šatní skříně či dalších úložných prostor odvádí pozornost od jejich účelnosti a znásobuje odraz pohledových prvků v místnosti.


Znásobují světlo v místnosti


Intenzitu přirozeného světla v interiéru ovlivňuje nejen množství oken, světlíků či světlovodů, ale také výběr použitých barev na stěnách a nábytku i vhodná volba a využití zrcadel. Chytře umístěné zrcadlo lze využít jako další světelný zdroj nejen přes den, ale i večer. Může zrcadlit jak denní světlo, při umístění vůči oknu, tak znásobit světlo ze zapálené svíčky, stojací lampy nebo závěsného svítidla. Pomůže tak nejen zvýšit dosah světla, ale i vytvořit útulnou atmosféru.


Zdroj, foto: Amirro

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !