5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024 Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy MDŽ nebo Den matek?MDŽ nebo Den matek?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 26.02. 2024
Dnes má svátek Dorota
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

5 tipů jak na minimalistický domov

7. 02. 2024 | Moderní bydlení
Období 50. let 20. století se neslo v duchu minimalismu. Vše započalo uměním, kdy se ze sochařství a malířství směr rozšířil do architektury, designu, filmu, filozofie a literatury. Dnes je nejen součástí běžného života, ale i myšlení. V současnosti jsme obklopeni konzumem a neustálým proudem informací, proto je důležité vytvořit ze svého domova bezpečnou a komfortní zónu. A k tomu pomůže právě minimalistický interiér.

Mít minimalistický domov se snadněji říká, než praktikuje. Všude se nabízí nespočet příležitostí, kdy si lze  (často za pár korun) zakoupit různé interiérové dekorace a doplňky. Pak ale, než se nadějeme, se ve svém domově s neskutečným množstvím věcí necítíme komfortně. Nabízíme vám tedy řešení jak mít minimalistický a funkční domov, abyste se v něm cítili skvěle.

5 tipů jak na minimalistický domov    1) Méně je více


Velikonoce, Vánoce, Halloween nebo Valentýn, vždy se najde příležitost pro koupi nějaké, třeba sebemenší dekorace. A jednou přijdeme domů, a už je  prostě nemáme kam dát. Například o šatníku s oblečením se traduje, že to, co rok neoblečeme, bychom měli darovat anebo prodat. Jinak tomu není ani s dekoracemi a nadbytečnými věcmi. Všeho, co jste rok nepoužili, nebo je to zničené či rozbité, se zbavte – bez kompromisů. Domov je místo, kde trávíme nejvíce času. Mělo by být příjemným místem pro relaxaci, ale i pro setkávání se s těmi nejbližšími. Zkuste si udělat volnou chvíli pro roztřídění všeho nepotřebného. Začít můžete v kuchyni, pokračovat přes obývací pokoj až po ložnici a šatnu. Rozdělte nepotřebné věci do tří krabic: na vyhození, darování, oprava/ještě to použiji. Ten pocit po vytřídění je skvělý, vyzkoušejte si jej. Ne nadarmo se říká, že méně je více. Střídmost a jednoduchost jsou základem minimalistického stylu.

    2) Sjednoťte to


Nespočet barev, různé materiály, rozdílná provedení, laicky řečeno: každý pes jiná ves. To vše do minimalismu nepatří. Tento styl nemá působit na emoce ani rozptylovat. Že pro design nemáte cit?  V pořádku – tehdy se vyplatí konzultovat volbu s odborníky, kteří pomohou sladit materiály a barvy tak, aby v interiéru bylo příjemně. V minimalismu dejte přednost kvalitě před kvantitou a vybírejte z materiálů, které se dobře udržují a vypadají nadčasově, tudíž se jen tak neokoukají.

    3) Barvy s rozumemfunkční bydlení


Meruňkové zdi, zelený obraz a fialová pohovka? To dohromady v rámci minimalismu nepůjde.  Pokud se rozhodnete pro využití tohoto směru ve svém interiéru, vyhněte se kombinaci mnoha výrazných barev, ideálně zvolte pouze neutrální přírodní tóny. Barvy minimalismu, to jsou: bílá, odstíny béžové či šedé, černá a zemitá hnědá. Nic víc a nic míň. Dokážete si svůj domov v těchto barvách představit?

    4) Praktičnost, funkčnost a kvalita


Všeho moc škodí, u interiérového designu to platí dvojnásob. Při pořízení nového kusu nábytku či vybavování celého pokoje nebo domu je zapotřebí se zaměřit na několik důležitých faktorů. Prvním z nich je kvalita, dále funkčnost a pak také praktičnost. Nábytek by měl být vyroben z kvalitních materiálů – jednak aby vydržel a vypadal po letech stále jako nový, jednak aby péče o něj byla snadná. Vybírejte nábytek u renomovaných značek a výrobců, kteří jsou schopni propojit jednotlivé prvky celého interiéru tak, aby vznikl unikátní komplexní prostor s přesahem do minimalismu.

    5) Lehkost a vzdušnost


Minimalistický prostor se vyznačuje lehkostí a vzdušností. Jak ji ale zakomponovat do interiéru? Vyhněte se zdobenému nábytku, ale i mohutným konstrukcím. 
Pocitu vzdušnosti v interiéru dosáhnete i volbou světlých barev podlahy a stěn. Nezapomeňte na dostatek denního světla a správnou volbu osvětlení. V neposlední řadě omezte množství dekorací a doplňků, které výslednému vzhledu ve větším množství spíše škodí.


Zdroj, foto: LAGO


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku 5 tipů jak na minimalistický domov:

5 tipů jak na minimalistický domov
5 tipů jak na minimalistický domov
5 tipů jak na minimalistický domov
5 tipů jak na minimalistický domov
5 tipů jak na minimalistický domov
5 tipů jak na minimalistický domov
5 tipů jak na minimalistický domov
5 tipů jak na minimalistický domov
5 tipů jak na minimalistický domov
5 tipů jak na minimalistický domov
5 tipů jak na minimalistický domov
5 tipů jak na minimalistický domov
5 tipů jak na minimalistický domov
5 tipů jak na minimalistický domov
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !