Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Den otců v roce 2022Den otců v roce 2022 Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 25.05. 2022
Dnes má svátek Viola
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Ani v zimě nepodceňujte větrání

9. 03. 2013 | Moderní bydlení
V průměru až 90 % našeho času trávíme uvnitř budov. V zimě je to mnohdy ještě více. Před venkovním mrazem a sněhem utíkáme do vyhřátých místností, přitom ale často z obavy o únik poctivě získaného tepla zapomínáme na dodržování pravidelného větrání. Zapomínáme tak ale i na kvalitu vzduchu v místnosti a umožňujeme vznik nadměrné vlhkosti, jež může mít nepříjemné následky pro naše zdraví i domov.

„V budovách trávíme většinu našeho času, proto bychom, ať už jsme v práci nebo doma, neměli zapomínat pravidelně větrat. V zimě máme tendenci pravidelný přísun čertsvého vzduchu opomíjet. Je ale stejně důležitý jako v létě. Pokud nevětráme, začne stoupat vlhkost vzduchu, která způsobuje vznik plísní a mnohdy i přemnožení roztočů. V ideálním případě by se vlhkost vzduchu v místnosti měla pohybovat mezi 40 až 60 %,“ upozorňuje Ing. arch. Klára Bukolská.

Ani v zimě nepodceňujte větráníNení to ale jen váš domov, který trpí. Vysoká vlhkost v budovách má vliv i na lidské zdraví. Nekvalitní vzduch může způsobovat astmatické záchvaty, stejně tak alergie.

I proto je mimořádně důležité pravidelné větrání. Kvalitní vnitřní prostředí nemá vliv jen na naše zdraví, ale i schopnost soustředit se a na míru produktivity práce.

Tři jednoduché a účinné tipy

 na větrání


Správné a účinné větrání není žádná věda, stačí se držet třech hlavních zásad:
1.    Větrejte několikrát za den. Především pak ráno, po obědě a hlavně před spaním. Nezapomínejte otevřít okna při vaření či sušení prádla a po sprchování nebo koupání.
2.    Větrejte 5–10 minut otevřením více oken najednou (ideálně vytvořte tah vzduchu okny naproti sobě). Vzduch uvnitř místnosti se rychle vymění, aniž by se konstrukce domu výrazně ochladila, místnosti se za chvíli opět vyhřejí na požadovanou teplotu.
3.    Pokud máte více střešních oken nad sebou či kombinaci střešních a fasádních oken, využijte možnosti komínového efektu. Otevřete výše a níže položená okna najednou. Horký a vlhkými parami nasycený vzduch stoupá rychle nahoru, odejde tak střešními okny ven, zatímco ten čerstvý se dostane do interiéru fasádními okny či níže položenými střešními okny.

Pokud dodržíte tato tři základní pravidla, získáte dostatek čerstvého vzduchu a zajistíte tak kvalitní vnitřní prostředí v místě, ve kterém se pohybujete. Přitom stačí opravdu málo – alespoň třikrát denně otevřít na pár minut okna.

Zdroj, foto: Velux

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Ani v zimě nepodceňujte větrání:

Ani v zimě nepodceňujte větrání
Ani v zimě nepodceňujte větrání
Ani v zimě nepodceňujte větrání
Ani v zimě nepodceňujte větrání
Ani v zimě nepodceňujte větrání
 Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
taky větrám a v pohoděSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
v zimě větrám častěji a málo a používám čističku vzdůchu
Obrázek uživatelky
profil
taky větrám hodně i v zimě třeba i 2 hodiny i když jsou mrazy a je mi vyčítáno že topím zbytečně ,ale plísen nemáme
Obrázek uživatelky
profil
větráme pravidelně a stejně máme plísenSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
v ložnici větráme i přes mrazíky,máme ventilačku otevřenou celou noc
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles