Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024 8 rad, než se rozhodnete vyběhnout8 rad, než se rozhodnete vyběhnout Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Miminka
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 19.04. 2024
Dnes má svátek Rostislav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Chytrá žena

Asistované početí v době pandemie: otázky a pochybnosti

14. 04. 2021 | Těhotenství
-Komerční sdělení-

Ferticare Clinics














Rady českého odborníka na IVF ohledně očkování lidí bojujících s neplodností

Peter Uher (Ferticare od GeneraLife): „Pacienti k nám volají každý den a žádají indikaci“

Po celém světě již bylo zaznamenáno přibližně 120 milionů případů nemoci covid-19, včetně 2,6 milionu úmrtí nahlášených Světové zdravotnické organizaci (WHO). Zároveň bylo od začátku března 2021 podáno více než 270 milionů dávek vakcíny. Existuje však kategorie lidí, kteří mají o očkování stále mnoho pochybností: ženy a muži, kteří usilují o početí dítěte, ať už přirozenou cestou, nebo prostřednictvím asistované reprodukce.

Peter Uher - Ferticare„Pacienti nám volají každý den a žádají indikaci k tomu, zda se nechat očkovat, když podstupují IVF léčbu nebo se na ni v příštích měsících připravují,“
vysvětluje Peter Uher, vedoucí lékař společnosti Ferticare. Ta patří do skupiny soukromých klinik GeneraLife pro asistované reprodukce sídlící v České republice (konkrétně v Praze, Karlových Varech a Znojmě). „Obav je mnoho. Proto vycházíme z poznatků, které uvádí Evropská společnost pro lidskou reprodukci a embryologii (ESHRE) a Mezinárodní federace společností pro plodnost (IFFS) v nedávném společném prohlášení.“

„Zaprvé musíme připomenout, že ačkoli výrobci nedávno shcválených vakcín plánují klinické studie zahrnující těhotné ženy, dosud se neobjevily žádné údaje týkající se účinků vakcín v těhotenství,“ pokračuje Uher. „I když nejsou u těhotných nebo kojících žen známá žádná jiná rizika než vedlejší účinky při podávání vakcíny proti covidu-19, skutečný bezpečnostní profil bude znám až po dokončení probíhajících klinických studií.“ ESHRE a IFFS uvedly, že ženy, které plánují otěhotnět, mají následující možnosti:

Odložit těhotenství, dokud nebudou známé kroky k účinnému zmírnění rizika pandemie (tj. podstatné snížení přenosu virů nebo dostupnost vakcín a snadný přístup k prenatální péči). V oblastech s neúčinnou kontrolou pandemie a omezenými momentálními zdroji pro očkování to může představovat zvlášť vhodnou variantu.

Pokračujte v úsilí o koncepci, stejně jako v mitigačních opatřeních, a co nejdříve se nechejte očkovat proti nemoci covid-19.

Asistované početí v době pandemie: otázky a pochybnostiJak zdůrazňují obě vědecké společnosti, s každou z těchto možností se vážou potenciální výhody i rizika. První způsob může představovat nejmenší risk, ale nemusí být nejlepší volbou pro ženy s kratším reprodukčním horizontem. Druhá možnost zase může být vhodná tehdy, pokud se pacientka rozhodne, že potenciální přínosy očkování převažují nad riziky infekce covidem-19. Rozhodnutí o přijetí nebo odmítnutí vakcíny každopádně závisí na individuálním riziku, dostupnosti vakcíny či obavách potenciálních příjemců z neznámých rizik nových vakcín.

„Ideální je mít vždy k dispozici lékařskou pomoc, což se obzvlášť důrazně doporučuje těhotným ženám a těm, které otěhotnět plánují,“
radí Uher. „Každý, kdo podstoupil léčbu plodnosti v centru reprodukční medicíny, ví, jak obtížná může být cesta k početí. Během pandemie navíc někteří vyčkávají na zklidnění situace, což přináší další komplikace.“

„Je velmi obtížné předpovídat další vývoj, ať už v příštím měsíci, nebo v následujících letech. Situace kolem covidu-19 ale nemusí mít vliv na plánování rodiny; stačí využít pomoci lékařů. Naše kliniky v Praze, Karlových Varech a Znojmě zůstávají nadále otevřené a dodržují všechna nejpřísnější opatření, aby mohla poskytovat zcela bezpečnou péči. K dispozici jsou také online konzultace, které jsou vhodnou alternativou pro zahájení procesu asistovaného početí.“




Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 



Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !