Interview k nové knize Karel Gott: Má cesta za štěstímInterview k nové knize Karel Gott: Má cesta za štěstím Vodnář - roční horoskop na rok 2022Vodnář - roční horoskop na rok 2022 Jarní prázdniny 2022 - termínyJarní prázdniny 2022 - termíny Velký roční horoskop na rok 2022Velký roční horoskop na rok 2022
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 20.01. 2022
Dnes má svátek Ilona
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Cestománie - Švédsko: Severský obr

14. 01. 2022 | Televizní tipy
Do největší skandinávské země za nedozírnými pláněmi Laponska, jedinečnou středověkou tváří ostrova Gotland a po stopách Pipi Dlouhé punčochy (2003). Připravil J. Sebechlebský

Navštívíme největší severské království, kde žijí potomci germánských kmenů Gótů a Sveonů. Právě podle druhého z nich dostala země název Švédsko. Je pětkrát větší než Česká republika, ale žije tady jen osm a půl milionu obyvatel a soused k sousedovi to má často pěkně daleko.

Cestománie - Švédsko: Severský obrNa jednom ze čtrnácti ostrovů hlavního města Stockholmu například okusíme mimořádnou atmosféru vnitřních prostor nové radnice Stadhuset, kde se pořádají každého 10. prosince slavnostní recepce k udílení Nobelových cen.

Dech se nám bude tajit i nad polární divočinou Laponska a v méně drsných krajích země zavzpomínáme na vlastní dětství s Pipi Dlouhou punčochou či s dětmi z Bullerbynu.

Na naší cestě přeplujeme i na ostrov Gotland, jehož středověké dědictví patří k nejzachovalejším v celé Evropě. Jeho mohutně opevněné hlavní město Visby skutečně působí dojmem návratu v čase a putování po tamější krajině zpestřuje více než stovka malebných románských kostelíků.

Jedním z největších zážitků celého putování však jistě zůstane fakt, že ve Švédsku se pohodlí člověka a přírodní živly vzájemně nikterak neruší.

Dokument Cestománie - Švédsko: Severský obr můžete sledovat

 14.1. 2022 od 16:05 na ČT1!!
Zdroj, foto: Česká Televize


Shelly
Chytrá Žena

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !