Interview k nové knize Karel Gott: Má cesta za štěstímInterview k nové knize Karel Gott: Má cesta za štěstím Vodnář - roční horoskop na rok 2022Vodnář - roční horoskop na rok 2022 Jarní prázdniny 2022 - termínyJarní prázdniny 2022 - termíny Velký roční horoskop na rok 2022Velký roční horoskop na rok 2022
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 24.01. 2022
Dnes má svátek Milena
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Cestománie - Tchaj-wan: Probuzený ostrov

2. 11. 2021 | Televizní tipy
Asijský ostrov, který se z vojenské diktatury proměnil v ekonomického tygra, nabízí kromě nádherné přírody a obrovského pokladu čínských císařů i jednu z nejvynalézavějších kuchyní na světě (2002). Scénář a režie J. D. Novotný

Ostrov ve tvaru doutníku uprostřed Čínského moře je velký jako Morava, a i když tři čtvrtiny jeho území pokrývají hory, žije zde jedenadvacet milionů lidí. Na Tchaj-wanu vznikla na sklonku 40. let nezávislá republika, kterou založili odpůrci komunistického režimu Mao Ce-Tunga během občanské války, nicméně od té doby ji většina zemí světa oficiálně neuznává.

Cestománie - Tchaj-wan: Probuzený ostrovŽivot na ostrově měl i tak po desetiletí daleko k demokracii. Vládl zde autoritativní vojenský režim a až do osmdesátých let zde trval výjimečný stav.

Dnes je situace zcela jiná, jelikož Tchaj-wan disponuje nejvyššími devizovými rezervami na světě a díky orientaci ekonomiky na výrobu nejmodernější techniky patří k asijským hospodářským tygrům.

Jde nicméně i o zemi plnou tradic – ačkoliv jí patří přední místo ve vývozu osobních počítačů, je tu také přes pět tisíc hojně navštěvovaných chrámů.

Pokud se ocitnete v pět nebo v šest hodin ráno v místním parku, uvidíte stovky hromadně cvičících či tančících lidí. Život zde plyne v harmonii a v úctě ke staletým hodnotám a jen tak se nenechá strhnout zběsilým tempem moderní civilizace a honby za ziskem.


Dokument Cestománie - Tchaj-wan: Probuzený ostrov můžete

sledovat 2.11. 2021 od 16:45 na ČT1!!
Zdroj, foto: Česká Televize


Shelly
Chytrá Žena

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Cestománie - Tchaj-wan: Probuzený ostrov:

Cestománie - Tchaj-wan: Probuzený ostrov
Cestománie - Tchaj-wan: Probuzený ostrov
Cestománie - Tchaj-wan: Probuzený ostrov
Cestománie - Tchaj-wan: Probuzený ostrov
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !