Podtitul: klíč k rychlému uzdravení
Autorka: Ursula Keicher
Nakladatelství: cPress
Formát: 210x185 mm
Brožovaná vazba
Datum vydání: 12.09.2012
Počet stran: 132
Cena: 246 Kč
Pokud chcete vědět, jaká nemoc trápí vaše dítě (dříve než se odeberete k lékaři), a pokud patříte mezi příznivce šetrné domácí léčby, pak tato kniha a její praktický přehledný systém vám v tom určitě pomůže. V kapitolách tematicky řazených podle částí lidského těla a podle nemocí dojdete s pomocí pěti otázek k pravděpodobné diagnóze vašeho dítěte, a získáte rady, co v tuto chvíli máte udělat.

Autorka vám poradí, jaké čaje, zábaly, koupele, obklady, bylinky, masti, homeopatika či další domácí prostředky máte k léčbě svého dítěte použít. V zadní části knihy navíc naleznete přehled vhodných homeopatik a recepty na velký počet doma připravovaných léčivých přípravků.
Ukázka z knihy Dětský domácí lékař:
Dětské poruchy spánku nejsou žádnou vzácností a mohou být velmi zatěžující. Rozlišují se poruchy usínání a spánku. Obojí může mít nejrůznější příčiny. Kojenci, kteří se v noci stále znovu probouzejí, možná spali příliš dlouho přes den – jejich rytmus dne a noci se převrátil. Nebo miminka během dne přijala příliš málo kalorií a mají v noci hlad.
To často souvisí s růstovými posuny, při kterých dětská potřeba živin prudce stoupá. U starších dětí mohou poruchy spánku souviset s nadměrnou konzumací nápojů s obsahem kofeinu, jako je kola. Také dlouhé dívání na televizi nebo hraní počítačových her ve večerních hodinách mohou odpovídat za to, že dítě nemůže spát.
Při poruchách usínání se v zásadě doporučuje pevný rituál usínání, při kterém děti „vypnou“ a zklidní se. Modlitba na dobrou noc, pohádka před spaním nebo ukolébavka uvolňují a signalizují dítěti, že je čas jít spát. Při pravidelných nebo stále se opakujících poruchách usínání či spánku by měla být pochopitelně vždy odstraněna jejich příčina – jako třeba skrývané
starosti.
Pomoci může i doprovodná homeopaticko-konstituční léčba zkušeného klasického homeopata, který může být zároveň i lékařem. Některé děti trpí nočními můrami. To se týká zejména citlivých dětí, které si s sebou do postýlky berou i zážitky z celého dne a ve spánku je zpracovávají.
Dbejte na to, aby večerní hodiny probíhaly poklidně, a vyhněte se příliš napínavým televizním filmům nebo počítačovým hrám. Někdy pomáhá blahodárná večerní masáž, teplá koupel nohou nebo šálek meduňkového čaje. Také lapač snů, umístěný nad postýlkou nebo v podobě plyšového zvířátka, může dítě ochránit před zlými sny.
Tuto knihu Dětský domácí lékař - klíč k rychlému uzdravení koupíte v knihkupectví a na internetových stránkách nakladatelství Computer press.
Vendula Vrablová
ChytráŽena.cz
ChytráŽena.cz