Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Léto - čas jahodLéto - čas jahod
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 20.05. 2024
Dnes má svátek Zbyšek
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Dlouhotrvající květinová kouzla - domácí dekorace se sušenými muškáty

11. 09. 2023 | Domácnost
Nebylo by hezké prodloužit si léto?
Se sušenými muškáty si můžete nejkrásnější období roku užívat kdykoliv. Pokud zapojíte fantazii a kreativitu, budou vám tyto letní rostliny dělat radost stále. Odborníci se s vámi podělí o několik rychlých a snadných nápadů na tvoření a poskytnou tipy, jak se sušenými muškáty dosáhnout těch nejlepších výsledků s kterými zaručeně sklidíte úspěch.  

 

Nápady s vylisovanými květy a listy muškátů 


Z vylisovaných květů a listů muškátů můžete vytvořit krásná domácí umělecká díla. K lisování je ideální tlustá kniha, mezi jejíž stránky a jednotlivé květy vložte papírovou utěrku nebo kancelářský papír, aby se stránky knihy nezbarvily nebo nezkroutily. Použít můžete samozřejmě i lis na květiny.

muškátyTip: Vždy používejte čerstvé a nepoškozené květy, aby si po usušení zachovaly svou původní barvu a strukturu. Při lisování dbejte na to, aby se květy vzájemně nedotýkaly, jinak se při sušení slepí.

Domácí přání s lisovanými muškáty je samo o sobě pěkným dárkem. Co například srdce z červených a růžových okvětních lístků na bílém podkladu nebo pečlivě poskládaná kombinace z jasně červených květů muškátů a zelených lístků na béžovém papíře? Kombinujte různé druhy papíru nebo přidejte ozdobný rámeček či ručně psané blahopřání. Při navrhování motivů se kreativitě meze nekladou. Pokud chcete svá domácí květinová přání uchovat co nejdéle, stačí je umístit do rámečku, který je ochrání.  

obrazy z muškátůTip: Na výrobu přání lze zakoupit již hotové prázdné kartičky, ale pokud chcete speciální barvu nebo formát, můžete si je sami vystřihnout.  Pro domácí přáníčka s nalepenými sušenými květinami je ideální akvarelový papír. Díky bavlněným vláknům je silnější a savější než běžný papír, a proto se tak rychle nezvlní. Navíc má krásnou strukturu, která působí luxusnějším dojmem. 

Skleněné rámečky s vylisovanými muškátovými květy se mohou stát vkusnou dekorací na stěnu a milovníkům těchto barevných rostlin dělat radost po celý rok. Použít se dají rovněž jako skleněné podtácky pod nápoje. 


Nápady se sušenými voňavými muškáty


Muškáty mohou inspirovat různými vůněmi od jablka, broskve, citronu přes zázvor, mátu, kokos a čokoládu až po růži nebo šeřík. Okvětní lístky uvolňují své aroma i po usušení, proto si můžete vůni muškátů užívat během celého roku.  
Například s tímto jednoduchým návodem: Naplňte ozdobné skleněné nádoby nařezanými stonky voňavých muškátů a rozmístěte je vedle sebe na okenním parapetu. Voňavé rostliny budou v nádobách trvale zachovány.

Sušené květy muškátů jsou ideální k plnění vonných sáčků. Pokud si sáček s muškátovými lístky navíc ozdobíte výšivkou, bude z něj nádherný malý dárek. Bohatý výběr vůní zaručí, že si každý vybere tu správnou podle svého vkusu. 

Tip: Muškáty s citronovou nebo pomerančovou vůní se doporučují jako účinný odpuzovač hmyzu. Určitě stojí za to tento tip vyzkoušet.

výzdoba muškáty

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Dlouhotrvající květinová kouzla - domácí dekorace se sušenými muškáty:

Dlouhotrvající květinová kouzla - domácí dekorace se sušenými muškáty
Dlouhotrvající květinová kouzla - domácí dekorace se sušenými muškáty
Dlouhotrvající květinová kouzla - domácí dekorace se sušenými muškáty
Dlouhotrvající květinová kouzla - domácí dekorace se sušenými muškáty
Dlouhotrvající květinová kouzla - domácí dekorace se sušenými muškáty
Dlouhotrvající květinová kouzla - domácí dekorace se sušenými muškáty
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !