Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Jarní prázdniny 2021 - termínyJarní prázdniny 2021 - termíny Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Fotoalbum
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 02.03. 2021
Dnes má svátek Anežka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

vzoreček

Autor:POHLAVI-zena 
Fotoalbum:ostatní
Kategorie:Ostatní
Klíčová slova:vzorek
Zobrazeno:418x
Vložená:01.04.2011 10:50 hod.
Hodnocení:4.28/10
Hlasovalo:223
++++______
FOTKA - vzoreček
 < Předchozí  ZVĚTŠIT FOTKU  Následující >
Další v kategorii:
Hodnocení
Fotka se mi nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Fotka se mi líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 

Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
tak to nevím..musíš se zeptat té dotyčné co sem vložila tuhle fotku..krásný den.SmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Kde se dal objednat tenhle vzoreček?Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
vstřebatelná výplň cyst.

Hypro-Sorb R je čistý nativní 99,9% krystalický vstřebatelný bovinní sterilní atelokolagen. Používá se pro zastavení kapilárního a parenchymatosního krvácení v chirurgii, stomatologii a traumatologii zvláště tam, kde běžné postupy jsou nedostatečné nebo obtížně proveditelné.
Atelokolagen je název užívaný pro kolagen zbavený telopeptidů, které mají funkci antigenních determinantů, při současném zachování jeho kvazikrystalické, tj. uspořádané trojhelikální konformace. Výhody tohoto materiálu jsou nejvyšší stupeň biokompatibility, výborná tolerance živou tkání a vstřebatelnost po implantaci.
Kdy se používá?
V chirurgii, stomatologii a traumatologii se často vyskytují případy kapilárních velkoplošných krvácení, například při zranění sleziny a jater, po extrakci zubu, při rozsáhlejších oděrkách kůže, při krvácení ze silněji prokrvovaných povrchů, např. z nosu nebo u povrchového zranění očních víček atd. V těchto případech se neobejdeme bez použití vhodných hemostatických prostředků. Hemostatika vyrobená z atelokolagenu jsou nejúčinnější známé prostředky používané pro zastavení kapilárního krvácení.
Proč jsou atelokolagenová hemostatika lepší než kolagenová?
Také kolagenová hemostatika s vysokou účinností zastavují kapilární krvácení. Jejich nevýhodou však je, že v živé tkáni dochází k imunitní reakci organismu na cizí kolagen a k zápalové reakci. Proto byl vyvinut atelokolagen, který má snížený obsah antigenních determinantů a je v ráně lépe tolerován. Atelokolagen inhibuje serinové proteinázy a proto působí i mírně bakteriostaicky. K zápalové reakci buď vůbec nedochází nebo je jen velmi mírná. Hemostatika Hypro-Sorb R nepodporují růst mikroorganismů a jsou použitelná i do infikovaných ran např. u medicínsky kompromitovaných pacientů. Po implantaci jsou atelokolagenová hemostatika kompaktní a účinná 2 až 3 týdny, potom se rychle vstřebají během čtvrtého týdne. Ostatní běžně používané kolagenové materiály se vstřebávají postupně již od okamžiku implantace v důsledku mírné zápalové reakce, čímž se jejich hemostatická a mechanická účinnost rychle snižuje.
Interakce
Krev je tvořena suspenzí různých buněk v krevní plasmě. Rozmanitost těchto buněk vyplývá z velkého množství jejich funkcí. Jsou mezi nimi také hydrolytické enzymy zabraňující srážení krve, ale i jiné, které jsou naopak určeny k podpoře koagulace a mají zastavovat případná krvácení. Tento druhý proces, zvaný hemostáze, je řízen složitou kaskádou vzájemně se ovlivňujících kroků, lokálně rušících enzymatickou zábranu srážení krve v nepoškozených cévách. Hypro-Sorb R aktivuje tuto kaskádu nativních koagulačních faktorů v krvi zcela přirozeným způsobem, protože má specifickou aktivitu k trombocytům a indukuje uvolňování koagulačních faktorů, které spolu s faktory krevní plazmy vytvářejí tmelící fibrinovou substanci zastavující kapilární krvácení. Hypro-Sorb R tak výrazně urychluje celý proces zástavy krvácení a také několikanásobně snižuje ztrátu krve.
Jak se používá a jaká je doba hemostáze?
Hypro-Sorb R se přiloží přímo na krvácející povrch a přitlačí. Doba přiložení závisí na druhu a rozsahu krvácení, na typu chirurgického výkonu a způsobu předoperační přípravy pacienta. Krvácení se obvykle zastaví po 2 až 5 minutách. Nejúčinnější je použít Hypro-Sorb R v suchém stavu, pro snadnější tvarování se může předem zvlhčit fyziologickým roztokem.
Jaká je doba biologické resorbce v tkáni?
Hypro-Sorb R může být ponechán v operační ráně, je-li to nezbytné. Doporučuje se, aby chirurg podle svého uvážení odstranil přebytečnou plst před uzavřením rány. Při zkouškách bylo zjištěno, že Hypro-Sorb R se kompletně vstřebá během 2 až 4 týdnů po implantaci.
Obrázek uživatelky
profil
co to je?
Obrázek uživatelky
profil
Taky mám.SmajlíkSmajlík

Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles