Zazimování begóniíZazimování begónií Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu
Chytrá žena na Facebooku
Miminka
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 06.12. 2021
Dnes má svátek Mikuláš a pozor na čerty!
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Imunita a těhotenství, můžou spolu souviset?

25. 05. 2020 | Těhotenství
Správně fungující imunita je pro nás dnes to nejcennější, co můžeme mít. A nejen že nás dokáže ochránit před nakažením, ale zároveň nám může být nápomocná i při snaze o miminko. Jak je to možné?

Páry spolu teď tráví víc času než obvykle, pro některé to tak může být ideální čas, kdy založit rodinu. Roli zdravě fungujícího imunitního systému bychom v této oblasti neměli podceňovat. Nejen že nám může pomoct v boji s nachlazením, ale pokud ho podpoříme vhodnými přípravky, může být i vynikajícím pomocníkem při snaze o miminko. A to jak u žen, tak u mužů. Při podpoře imunity se zaměřte na zinek, selen, vitamín D3, kyselinu listovou a inositoly.

Párová kůra na podporu imunity i plodnosti

Pokud se rozhodnete pro kůru na podporu plodnosti, zaměřte se na látky, které budou blahodárně působit hlavně na imunitu vás i vašeho partnera. Jednou z takových látek je selen, který působí pozitivně na imunitní systém a zároveň podporuje spermatogenezi, tedy správný vývoj mužských pohlavních buněk. Zinek je zase jedním z aktérů správného dělení buněk, svou roli tedy sehrává jak v obranných reakcích těla, tak při vývoji embrya.

těhotenstvíDalší z látek podílejících se jak na normální funkci imunitního systému, tak na otěhotnění, je vitamín D3, jehož nedostatek může způsobit problémy s uhnízděním embrya.

Vitamínu D3 má velká část české populace nedostatek. Přitom je důležitý pro tvorbu estrogenů a správné fungování imunitního systému. Je-li imunitní systém ženy narušen, může bránit uhnízdění embrya nebo proti němu vytvářet škodlivé protilátky.

Začněte u svého talíře

Náš jídelníček je spolu s aktivním životním stylem alfou a omegou v podpoře imunity. Oba tyto aspekty mohou v době omezení dostat zabrat. Rutinu a nedostatek sociálních interakcí zaháníme návštěvou našich spíží a lednic, pohybu v těchto dnech také nedáme tolik, co dřív. Může se tak stát, že budeme mít nedostatek pestré stravy a důležitých látek.  

Pokud si nejste jistí, zda je váš jídelníček opravdu vyvážený, pořízením multivitamínů nic nezkazíte. Při snaze o miminko se při jejich výběru zaměřte na ty, které jsou určené přímo párům snažícím se o těhotenství. Ne všechny ale mají úplně ideální složení.

Další klíčovou látkou napomáhající otěhotnění jsou inositoly. Ty by měly být hlavní složkou výživy před i během těhotenství, protože dokáží tělo na tak fyzicky náročný proces dobře připravit. Inositoly patří mezi skupinu vitamínů B a mají svou úlohu například při dozrávání spermií.  Kombinaci dvou forem inositolů (myo-inositol a d-chiro-inositol) pomáhá zpravidelňovat menstruační cyklus a podporuje ovulaci. Zároveň zlepšuje kvalitu vajíček i spermií.Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !