Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Den otců v roce 2022Den otců v roce 2022 Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 23.05. 2022
Dnes má svátek Vladimír
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak na jarní úklid, když máte doma mazlíčka?

2. 04. 2022 | Domácnost
Jaro se hlásí o slovo a spolu sním i velký jarní úklid. Slunečné dny přímo vybízejí k protřídění šuplíků, mytí oken ale i třeba k vyčištění pelíšku domácího mazlíčka. Příchod jara a Velikonoc přináší jedinečnou možnost, jak se zbavit starého, uklidit domov a připravit se na nové roční období.

Kde a jak začít?


Nejdůležitější je plán. Sepište si proto, co všechno potřebujete uklidit, jaké pomocníky na daný úklid budete potřebovat a hlavně kolik času vám přibližně jaká aktivita zabere. Díky pečlivému naplánování se nestane, že byste na něco zapomněli anebo na něco nezbyl čas. Pokud máte domácího mazlíčka, nezapomeňte uklidit i jeho prostor.

Když doma vládne pes


Jestliže máte psa, který s vámi žije v domě či bytě, je potřeba si na úklidu dát více záležet. Mnohdy si domácnost se psem můžeme představit jako místo, kde je pes “cítít” a všude najdete chuchvalce chlupů. Nemusí to tak, ale být. Postačí pravidelný a pořádný úklid s kvalitními prostředky. Pes v domácnosti nemusí být cítit, stačí používat kvalitní přípravky, které jsou přímo určené na boj s zápachem po zvířatech. Navíc díky odstranění zápachu předejdete i následnému dalšímu označkování daného místa.

Kromě precizního úklidu podlah se i zaměřte na místa, kde se váš chlupáč pohybuje a kde tráví nejvíce času. Mnohdy takovým místem je pelíšek. Pokud má vypratelný potah, postačí jej vyprat, anebo jej ideálně dát vyprat celý. Pokud to nejde popřemýšlejte, zda stav pelíšku umožňuje další používání, pokud ne, poohlédněte se po pelíšku novém.
Jestliže se o pelíšek budete starat často, vydrží dlouho a ani nebude zapáchat. Samozřejmě berte na vědomí, že čas od času je potřeba i vykoupat pejska.


Jak na úklid kočičího království


Tak jako majitelé psů, i majitelé koček si musí dát na úklidu více záležet. U koček bývá největším zdrojem nečistot a zápachu, kočičí toaleta a pak také kočkolit. Na druhou stranu dnes už najdeme k dispozici řadu kvalitních kočkolitů s vůní.

Dále je potřeba vyčistit místa, kde se kočka často vyskytuje, takže její pelíšek.Tak jako pejska i kočku bychom měli čas od času vykoupat a pečovat o její zevnějšek.

I ti nejmenší si zaslouží čistý domov


Mnoho domácností má drobné savce, jako je například křeček, morče, králík a další. I přestože jsou tak malí mohou být v domácnosti “cítit”, což bývá velmi nepříjemné. Proto nezapomínejme ani na ně. Měňte jim pravidelně podestýlku a celou klec či akvárium vždy pořádně omyjte a ošetřete správnými přípravky tak, aby se zde nemnožily bakterie, a i to nejmenší zvířátko mělo čistý svůj domov.

Zdroj, foto: Krmiva Pučálka


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
My jsme byli letos docela překvapení, protože při velikonočním úklidu jsme zjistili, že nám naše kočička krásně poškrábala skříň. Akorát to bylo na místě, kam není normálně vidět. Takže jsme museli trochu zakročit a začít vychovávat. Já sice nejsem příznivce nějaké spartánské výchovy, ale když jsem montovala novou skříň od https://www.svis.cz/kategorie/nabytek tak jsem byla docela vytočená a řekla jsem si, že teď zavládne tvrdé ruka. :D
Obrázek uživatelky
profil
No já si teda nevybavuji, že by u nás doma při jarním, nebo při jakémkoliv jiném úklidu pes překážel. Naopak, vždycky si zaleze do pelechu a při luxování uteče na gauč, protože se bojí. Co mi při úklidu překáží víc, je manželova rozestavěná 3D tiskárna, na které už hrozně dlouho pracuje. Teď dokoupil nějaké součástky tady: https://eshop.sharplayers.cz/adhezivni-pripravky, tak snad ji brzo dostaví a odveze si ji do práce! :D
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles