Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Střelec - roční horoskop na rok 2023Střelec - roční horoskop na rok 2023 Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Miminka
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 09.12. 2023
Dnes má svátek Vratislav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak si i v těhotenství udržet kondici a ulevit si od bolestí

1. 10. 2023 | Těhotenství
Jste nastávající maminka? Rozhodně není nutné přestávat sportovat a hýbat se, jen je třeba respektovat, že se přece jen jedná o „jiný stav“. Vyzkoušejte speciální cvičení pro těhotné, které vás udrží v kondici, pomůže vám od bolestí a připraví vás na porod i krásné období po něm.

I v těhotenství je více než žádoucí zůstat fyzicky aktivní – samozřejmě v rozsahu a intenzitě, které budoucí mamince vyhovují. Speciální cvičení pro těhotné je koncipováno tak, aby pomáhalo zlepšit stabilitu těla, která se v průběhu těhotenství mění. Nastávající maminky se během odborně vedeného kurzu naučí cviky, které jsou prevencí bolestí, anebo jim od nich uleví. Navíc si udrží potřebnou kondici pro nadcházející porod i období po něm, které je krásné, ale neméně náročné.

cvičení pro těhotnéPlán lekcí těhotenského cvičení by měl být sestaven tak, aby respektoval všechna pravidla pohybu u těhotných a současně odrážel aktuální stadium těhotenství. Vždy byste tak měly procvičit ty nejdůležitější partie a zároveň se v každé lekci postupně věnovat oblastem, které vyžadují v těhotenství zvýšenou pozornost – jako je například pánevní dno, kyčle, celé dolní končetiny a nožní klenba – a jsou společně se zády vystaveny vyšší zátěži související s rostoucím bříškem.

Stejně důležité je ovšem také zpevnění oblastí, které těhotná žena posilovat může (hlavně dolní a horní končetiny), což ocení maminky zejména po porodu, a správná technika dýchání, která maminkám, když si ji osvojí, pomůže usnadnit příchod děťátka na svět. Výuku těhotných určitě zpestří i cvičení s gymbally, overbally a speciálními ortopedickými podložkami pro aktivaci chodidel.

Cvičení jako terapie


Pokud budete chodit do lekcí, které jsou určeny pro těhotné, je pravidlem, že ve skupince bývá menší počet cvičících, a často tak máte možnost probrat své radosti i případné starosti se ženami ve stejné situaci – kamarádství navázaná v této době bývají velmi intenzivní a často přetrvají i do dalších let.

Těhotenské cvičení lze doporučit všem zdravým ženám, po konzultaci s jejich lékařem. Důležité je ale myslet na to, abyste vždy cvičily v naprosté pohodě. Pokud cítíte únavu, zvolněte – poslouchejte své tělo, které ví samo nejlíp, co mu vyhovuje.


Zdroj a foto: www.monkeysgym.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !