Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024 Léto - čas jahodLéto - čas jahod Jak správně pečovat o orchideje?Jak správně pečovat o orchideje? Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 28.05. 2024
Dnes má svátek Vilém
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Jak vyfouknout velikonoční vajíčko

4. 03. 2013 | Průběh velikonoc
Určitě to znáte. Rok co rok každé Velikonoce pro vás znamenají odule červené tváře rozbolavěné od foukání do těch titěrných dírek pracně vyrobených ve skořápce bílých nebo dohněda zbarvených vajíček.

Hlava rodiny se k této záležitosti staví po předchozích zkušenostech značně nedůvěřivě a často nezabere ani promyšlený úplatek ve formě svátečního cukroví. A přitom stačí znát pár jednoduchých triků a z vyfukování vajec se stane pohodová činnost třeba k odpolednímu kafíčku…

Nejdřív si připravte vajíčko. Odmastěte ho v jarové vodě a červené razítko odstraňte pomocí tekutého písku a hrubé strany houbičky. Určitě na to nezapomeňte, protože vyfouknuté vajíčko byste potom mohli snadno poškodit. Připravte si ještě: jehlový pilník (nebo špičaté nůžky), špejli a misku na obsah.

Vajíčko v ruce dobře protřepte. Potom jehlovým pilníkem udělejte malou dírku na kulatější straně vajíčka. Špičkou opatrně otáčejte, dokud nebude dírka dost velká. Totéž pak proveďte i na špičatém konci. Je dobré mít už připravenou misku, protože po proražení druhé dírky vám bílek začne z vajíčka samovolně vytékat.

Nyní vezměte špejli a propíchněte s ní vajíčko skrz naskrz. Trochu s ní ještě uvnitř zakvedlejte. Rozruší se tak blanky obklopující bílek a samotné vyfukování už bude hračkou. Pak přitiskněte ústa ke kulatějšímu konci vajíčka a důrazně a dlouze foukněte. S trochou štěstí se vám povede celý obsah vyfouknout napoprvé. U většího vajíčka bude potřeba fouknutí asi tři.
Nakonec vajíčko ještě vyčistěte od zbytku obsahu; ponořte ho do misky s vodou a opět ho profoukněte. Osušte a můžete použít k libovolné dekoraci.

Dobré tipy:

Používejte vajíčka pokojové teploty.
K vajíčku nejprve čichněte, než se ho pokusíte vyfouknout.
Bílá vajíčka jsou křehčí než hnědá, takže se připravte na to, že se vám některá nejspíš v ruce rozbijí.

Notburga
ChytráŽena.czTento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Jak vyfouknout velikonoční vajíčko:

Jak vyfouknout velikonoční vajíčko
Jak vyfouknout velikonoční vajíčko
Jak vyfouknout velikonoční vajíčko
 
Čtěte takéKomentáře
« Předchozí   1   2   3   4  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Jako Štěpka33 Smajlík není nad klasiku a je to sranda a děti se těší a smějou Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Nejvíc se mi osvědčilo vyfukování pomocí větší injekční stříkačky.Dírka se udělá jen na jedné straně a pak se do dírky fouká vzduch. Líp to jde s větší jehlou. Rychleji to vytéká. Většinou ho vyfouknu tak na tři nasátí vzduchu a fouknutí do dírky vajíčka.Nakonec se nasaje voda a vajíčko se vypláchne.Ať se Vám daří Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Jeden šikula vajíčko navrtá, protáhne oběma dírkama slabý drátek, aby se žloutek a bílek smísily a pak to vyfoukne vzduchovačem z akvária. Funguje to!!! Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Mně se nejlíp osvědčilo dělat díry na vyfouknutí vrtačkou a nejmenším vrtákem. Teda přišel na to manžel, když mě viděl, jak se mořím.
Obrázek uživatelky
profil
Dírky udělám jehlou na závitky, propíchnu blanky,pak přiložím gumový balónek (laboratorní nebo balónek k měření tlaku),ovšem bez ventilků,zmáčkmu balónek a zmáčknutý hned zvednu, abych do něho nenasála obsah vajíčka.Chce to asi tři zmáčknutí a trochu cviku.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles