Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Zazimování begóniíZazimování begónií Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 29.11. 2021
Dnes má svátek Zina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Menstruační inovace – od látkových výstelek až po menstruační kalhotky

28. 10. 2020 | Pro ženy
-Komerční sdělení-

Menstruace rozhodně není pro ženy nic příjemného, zvláště v prvních dnech, které jsou obvykle doprovázeny křečemi, bolestmi a silným tokem menstruační krve. I přesto ale můžeme být dnes rády za dobu, ve které žijeme a jaké možnosti nám dnešní trh poskytuje. Jednou takovou jsou i menstruační kalhotky, které se zdají být revolucí v menstruačních pomůckách.

Historie menstruačních pomůcek


18. - 20. století

Evropské a severoamerické ženy v 18. století používaly po domácku vytvořené vložky z flanelu nebo jiné tkané látky, které jednoduše poskládaly a vložily do svého spodního prádla. Na přelomu tohoto století se však vytvořily obavy z růstu bakterií z nedostatečné hygieny a opakovaně používaných produktů, a tak se trh začal hemžit všemožnými menstruačními produkty. V letech 1854 až 1915 bylo patentováno dvacet menstruačních výrobků, včetně prvních menstruačních kalíšků (obvykle vyrobených z hliníku nebo tvrdé gumy), gumových kalhotek apod.

Menstruační inovace – od látkových výstelek až po menstruační kalhotky20. století

Během první světové války si zdravotní sestry všimly, že celulóza je mnohem účinnější při vstřebávání krve ve srovnání s látkovými obvazy. To inspirovalo první celulózovou hygienickou vložku Kotex vyrobenou z přebytečných vysoce absorpčních válečných obvazů, která byla poprvé prodána v roce 1918. Moderní jednorázové tampony byly patentovány v roce 1933 pod názvem „Tampax“. V roce 1956 Leona Chalmers zapracovala na menstruačním kalíšku, který byl vyroben z měkčích materiálů – produkt se podobal tomu, co používáme dnes.

21. století

Dnes, ve 21. století, se inovací menstruačních produktů stalo dámské spodní prádlo v podobě menstruačních kalhotek, které se těší stále větší oblibě.

Co si pod pojmem „menstruační kalhotky“ představit?


Menstruační kalhotky jsou spodní prádlo určené k tomu, abyste ho během menstruace nosila místo jednorázových ochranných produktů, jako jsou tampony nebo vložky. Tyto kalhotky jsou navrženy tak, aby vypadaly jako běžné spodní prádlo a jsou tvořeny extra vrstvami a speciálními látkami v oblasti rozkroku, které absorbují menstruační krev. Stačí je pouze vyprat a můžete je opět použít.

Jak menstruační kalhotky fungují?


Menstruační kalhotky se skládají z absorpčního materiálu, který udrží tok krve jednoho až dvou tamponů, bariéry proti vlhkosti, která vám dodá pohodlí, a vrstvy navržené tak, aby nedocházelo k únikům nebo znečištění. Je jasné, že mnoho žen tyto kalhotky nenadchnou a jsou vůči nim skeptické. Skvělým způsobem, jak je vyzkoušet, je nosit kalhotky přes noc na konci menstruačního období, kdy je tok krve slabý.

Proč dát menstruačním kalhotkám šanci?


Kromě faktoru pohodlí a odolnosti proti úniku menstruační tekutiny, získávají menstruační kalhotky na popularitě také jako ekologicky udržitelná a ekonomicky chytrá volba. Jestliže hledáte produkty, které jsou méně dráždivé než tampony, pohodlnější než hygienické vložky a čistější než použití menstruačního kalíšku, menstruační kalhotky jsou ideální volbou.

Jak kalhotky vypadají?


Možná si menstruační kalhotky představujete jako ekvivalent dětských plen, ale ve skutečnosti se jedná o stylové kalhotky, které jejich výrobci nabízí v široké škále barev a střihů, od francouzských kalhotek, přes krajky, až po neutrálnější kalhotky střihu chlapeckých boxerek. Dokonce na trhu najdete i takové, ve kterých si můžete jít zaplavat.

Jak se o menstruační kalhotky starat?


Než kalhotky vložíte do pračky, namočte je na chvíli do studené vody a opláchněte. Poté je vložte do síťového sáčku a perte na jemném cyklu. Aby menstruační prádlo vydrželo co nejdéle, zvažte praní v ruce za pomoci jemného čisticího prostředku. Je dobré se vyhnout sušičce a místo toho nechat kalhotky volně uschnout – tím docílíte udržení celistvosti látky. Jestliže máte obavy ze skvrn nebo pachů, menstruační kalhotky jsou navrženy tak, aby byly odolné vůči skvrnám a pachům. Pro jistotu je můžete namočit do směsi octa a vody.

Věříme, že jsme vám našim článkem zodpověděli všechny dotazy týkající se menstruačních kalhotek.

Zdroj obrázku: {kei907} / Shutterstock.com

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Nevím nevím.jsem že staré školy.tyhle inovace jako menstruační kalhotky a kelímky nejsou nic pro mě.necitila bych se dobře.ale proti gustuSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles