Interview k nové knize Karel Gott: Má cesta za štěstímInterview k nové knize Karel Gott: Má cesta za štěstím Vodnář - roční horoskop na rok 2022Vodnář - roční horoskop na rok 2022 Jarní prázdniny 2022 - termínyJarní prázdniny 2022 - termíny Velký roční horoskop na rok 2022Velký roční horoskop na rok 2022
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 24.01. 2022
Dnes má svátek Milena
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Michal Vaněček, Renata Petříčková - S Blbounem do říše pohádek

14. 05. 2012 | Knižní tipy
Název knihy: S Blbounem do říše pohádek
Autoři: Michal Vaněček, Renata Petříčková
Ilustrátor: Ondřej Zahradníček
Nakladatelství: Fragment
Vázaná vazba
Datum vydání: 29. 3. 2012
Formát: 165x240 mm
Počet stran: 88 str.
Cena: 259 Kč

Vydejte se s Jeníčkem a Mařenkou do kouzelného lesa plného pohádek. Na cestě plné dobrodružství a neuvěřitelných setkání je doprovází pták Blboun Nejapný. Že jste o něm nikdy neslyšeli? Není divu, protože žije už jen v pohádkové říši. Jeníčka a Mařenku provede nejznámějšími příběhy a zažijí opravdu legrační příhody. Společně potkají Karkulku, Sněhurku, Budulínka, čerta, vodníka a mnoho dalších bytostí.

S Blbounem do říše pohádekMyslíte si, že už znáte všechny pohádky a nic vás nepřekvapí? Veselé vyprávění o příhodách Jeníčka a Mařenky, jejichž průvodcem se v pohádkovém lese stane pták Blboun Nejapný, vás přesvědčí o opaku. Netradiční putování je plné nečekaných setkání a legračních zážitků.

Oblíbené pohádkové příběhy o Karkulce, Sněhurce nebo Budulínkovi zná určitě každý z nás. Co když se ale hlavní hrdinové dostanou do kouzelného lesa náhodou a do cesty se jim přimotá neuvěřitelný průvodce, který žije už jen v pohádkách? S ptákem Blbounem nejapným se putování lesem stává cestou plnou dobrodružství a nečekaných setkání, při kterých se nikdo nudit nebude.

Spoluautorka knihy Renata Petříčková prozradila, kdy a jak vlastně vznikl nápad napsat veselé příhody, ve kterých bude Jeníčka a Mařenku provázet pták Blboun:

Poté, co jsme s Michalem Vaněčkem napsali dvě knížky příběhů z kutnohorského podzemí, napadlo nás, že bychom mohli změnit prostředí a vydat se do světa klasických pohádek. Jedna ze scén z knihy vznikla již v létě 2010, kdy jsem nemocnému synovi vyprávěla tak, že jsem netušila, jaká bude další věta.

Najednou plul po obloze mrak a na něm seděl čert, který jakýmsi nedopatřením spadl přímo na zápraží perníkové báby. To ostatní jsme potom už s Michalem Vaněčkem promýšleli ve chvíli, kdy se tato scéna jaksi, implantovala‘ do děje.


Za svou nejoblíbenější pohádku označuje spoluautorka Perníkovou chaloupku, ale dodává, že v knize si určitě zvýšenou pozornost zaslouží příběh Smolíčka: „Myslím, že se v Blbounovi povedla i neobvyklá zápletka u Smolíčka a jelena se zlatými parohy. Jeskyňky jsme postavili do úplně jiného světla a sama jsem se u toho nesmírně bavila.“

Výběr ilustrátora byl pro oba autory od počátku zřejmou volbou. „Ondřej Zahradníček byl jasným adeptem na ztvárnění Blbouna už od samého začátku. Skoro by se dalo říci, že jsme občas scény v pohádkách psali tak, aby to i pro jeho malířské umění bylo výzvou,“ dodává Renata Petříčková.

Ukázka z knihy:


„To bych si dal taky,“ přidal se Leden, jemuž v rukou roztával olízaný rampouch, a taky Červen zadumaně pokynul hlavou k parohům a toužebně se zadíval na chleba, jemuž ještě vlály kůrky z toho bláznivého letu. „No tak si ho vemte,“ vyskočila Blaťule a podala chlapíkům myslivcovu svačinu, ti se hezky rozdělili a pochutnávali si.

Blboun z toho pohledu dostal taky hlad, a protože na něj nezbyla ani kůrka, šel si alespoň zatlouci zobákem do smrku. A jak tak tloukl a tloukl, napadl ho nápad! Snad se mu to v té hlavě nějak náhodně a zcela správně poskládalo. Až se z toho zakuckal!

A nadšeně rychle běžel zpátky k ohni, kde panovala
pochmurná nálada, neboť se právě přiřítila Maruška s přáním žluté odrůdy malin, protože ta se nejlépe hodí do nachově růžového pudingu z kokosového mléka, který právě s macechou vaří. A že červené nechce, protože ty jsou moc červené.

„Kokosové mléko! No chápete to?“ chytil se za hlavu Leden. „Jako by tu nebylo kolem dost obyčejných krav, oni si vymýšlí kokosové, za chvíli to bude jetelové mléko nebo mléko z bukvic… Už toho mám dost!“ křičel. Maruška však nevycházela z klidu, zatímco Leden rozzlobeně zacházel do svého
skleníku pro žluté maliny. Blbouna tato scéna velmi potěšila, protože věděl, že jeho nápad bude k užitku.

Tuto knihu Michal Vaněček, Renata Petříčková - S Blbounem do říše pohádek koupíte v knihkupectví a na internetových stránkách nakladatelství Fragment.

Vendi V.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Tuto knihu máme náhodou doma také- a můžu říci, že se mi ty pohádky vůůůbec nelíbí a ani nemám chut je číst mojim malým dětem, které ty klasické pohádky ještě tolik neznají. Protože tato kniha udělala z klasických pohádek akorát pěknou slátaninu a motanici...Za sebe tedy jako čtení pro mladší děti nedoporučuji ..Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles