5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024 Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy MDŽ nebo Den matek?MDŽ nebo Den matek?
Chytrá žena na Facebooku
Miminka
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 23.02. 2024
Dnes má svátek Svatopluk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Mikrofluidní čipy: metoda zvyšující efektivitu umělého oplodnění

11. 01. 2024 | Těhotenství
-Komerční sdělení-

V průměru každý pátý pár v Česku řeší problémy s neplodností. Málokdo přitom ví, jaké nejmodernější metody lze při umělém oplodnění využít. Jednou z takových je využití mikrofluidních čipů (Microfluiding Sperm Sorting – MSS), která přirozeně a šetrně vybírá ty nejkvalitnější spermie, čímž může výrazně zvýšit šanci na úspěšné početí. Centrum reprodukční medicíny (CRM) ISCARE teď připravilo speciální akci – každý pár, který v lednu absolvuje vstupní konzultaci k léčbě plodnosti, dostane možnost využít mikrofluidní čip zdarma. Tato metoda není hrazená pojišťovnou a normálně stojí 6.500 korun.

reprodukční klinika ISCARESpermie musí splňovat důležité kvalitativní aspekty – množství, pohyblivost, nepoškozenost DNA aj. U přirozeného oplodnění se o výběr nejkvalitnějších spermií postará samo prostředí v těle ženy. Při umělém oplodnění je standardně využívána tzv. centrifugace – mechanické odfiltrování. 

„Mikrofluidní čipy oproti tomu pracují obdobně jako ženské tělo. Tedy jako filtr, který do vzorku nechá proniknout jen kvalitní spermie. Ty mají lepší morfologii, genetickou výbavu a více než dvojnásobnou životaschopnost a pohyblivost oproti nevytříděným spermiím,“ vysvětluje Veronika Faměrová, vedoucí laboratoře CRM ISCARE. Úspěšnost umělého oplodnění se tím může zvýšit až o 35 %. „Podle dosavadních výzkumů mohou mikrofluidní čipy zvýšit šanci na otěhotnění u párů, kde otěhotnění ovlivňoval především mužský faktor. Lze ji použít také při inseminaci,“ doplňuje MUDr. Jan Lacheta, primář centra reprodukční medicíny ISCARE.

ISCARE - plánované početíMetoda je vhodná i pro páry, které mají za sebou více neúspěšných pokusů o umělé oplodnění. Je vhodné ji využít v případě opakovaně neúspěšné inseminace (IUI), dále pokud při oplodnění metodou ICSI byla nízká míra oplodnění vajíček. Vhodná je také po opakovaných potratech, bezvýsledných embryotransferech bez zahnízdění embrya nebo také při nedostatečné kvalitě embryí v předchozích IVF cyklech.

Informace o akci pro pacienty:


Použití MSS není standardní vyšetřovací metodou, kterou by hradila pojišťovna. Pacienti za ni platí poplatek 6.500 Kč. Páry, které v lednu absolvují na klinice ISCARE vstupní konzultaci k léčbě plodnosti, dostanou jedinečnou možnost využít mikrofluidní čip zdarma.

Jak celý proces IVF na klinice probíhá a na co by se páry měli připravit je možné zhlédnout zde:


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Mikrofluidní čipy: metoda zvyšující efektivitu umělého oplodnění:

Mikrofluidní čipy: metoda zvyšující efektivitu umělého oplodnění
Mikrofluidní čipy: metoda zvyšující efektivitu umělého oplodnění
Mikrofluidní čipy: metoda zvyšující efektivitu umělého oplodnění
Mikrofluidní čipy: metoda zvyšující efektivitu umělého oplodnění
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !