Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Jarní prázdniny 2021 - termínyJarní prázdniny 2021 - termíny Jak vyfouknout velikonoční vajíčkoJak vyfouknout velikonoční vajíčko Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 08.03. 2021
Dnes má svátek Gabriela
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Na cestě po Jeruzalémě

31. 03. 2018 | Televizní tipy
Na cestě po Jeruzalémě s Miroslavem Donutilem a Jiřím Bartoškou za tajemstvím Božího hrobu, rituály u Zdi nářků a dlážděním, po kterém snad kráčel i Ježíš Kristus (2007). Režie pořadu Na cestě po Jeruzalémě  J. Novák.

Jeruzalém je posvátným místem pro tři hlavní monoteistická náboženství – islám, judaismus a křesťanství. Zároveň je ale také místem, kde se zrodily jedny z největších problémů současného světa. Pokud byste hledali nejnázornější ukázku pro výraz genius loci, pak právě Jeruzalém je ideálním příkladem. Největší duchovní náboj najdete v židovské čtvrti Mea Šearim, která evokuje atmosféru pražského židovského ghetta v době jeho největší slávy.

Na cestě po JeruzaléměV místních knihkupectvích narazíme na 200 let staré knihy o Golemovi a v ulicích potkáme židy spěchající na nákup modlitebních předmětů pro svátky Sukot. Překvapení nás čeká také u Zdi nářků, která se v období oslav Simchat Torah proměňuje v obří taneční parket. Stranou samozřejmě neponecháme ani Boží hrob na Golgotě – vrchu ve tvaru lebky, kde mělo dojít k ukřižování Ježíše Krista.

Pravděpodobně budete překvapeni, jaká tajemství velkolepý svatostánek skrývá. Nakonec pak pronikneme díky pořadu Na cestě po Jeruzalémě hluboko k základům starověkého Jeruzaléma a projdeme se po původním dláždění, na kterém své stopy zanechal snad i Kristus.

Na cestě po Jeruzalémě můžete sledovat 31. 3. 2018 od 18,15 hodin na ČT2!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Na cestě po Jeruzalémě:

Na cestě po Jeruzalémě
Na cestě po Jeruzalémě
Na cestě po Jeruzalémě
Na cestě po Jeruzalémě
Na cestě po Jeruzalémě
Na cestě po Jeruzalémě
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !