Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy? Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 20.04. 2021
Dnes má svátek Marcela
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Na cestě po jižním Hejazu

10. 06. 2015 | Televizní tipy
Na cestě po jižním Hejazu s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem po nejsvatějších místech islámu na západě Saúdské Arábie.

Hejaz byl do vzniku Saúdské Arábie samostatným knížectvím. Nejvýznamnějšími městy Hejazu je Jedda, Mekka a Medína. Jedda znamená v překladu babička, název odpovídá legendě, podle níž zde prý leží hrob lidské pramatky Evy.

Na cestě po jižním HejazuJde o kosmopolitní moderní město, bránu, přes kterou proudí poutníci do Mekky, a to jak z místního přístavu, tak i z letiště.

Stará čtvrť města byla v roce 2014 zapsána na seznam památek UNESCO. Ve slavné Mekce se podíváme ke Kaabě, nejposvátnějšímu místu islámu. Seznámíme se s tím, jak probíhají modlitby v hlavní mešitě, ale poznáme i život beduínů v poušti, anebo atraktivní místa v Rudém moři, která jsou vyhledávána potápěči.

Na cestě po jižním Hejazu můžete sledovat 10. 6. 2015 od 21 hodin na ČT2!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Na cestě po jižním Hejazu:

Na cestě po jižním Hejazu
Na cestě po jižním Hejazu
Na cestě po jižním Hejazu
Na cestě po jižním Hejazu
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !