Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy? Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 20.04. 2021
Dnes má svátek Marcela
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Na cestě po severním Sulawesi

7. 03. 2018 | Televizní tipy
Na cestě po severním Sulawesi s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem se vypravíme na jedno z nejlepších míst na potápění na světě, do mořského národního parku Bunaken a do fascinující panenské přírody, která se ale potýká s velkými problémy.

Putování po severním Sulawesi začínáme v nenápadné rybářské vesničce Tumbak. Jejím obyvatelům se přezdívá mořští cikáni a oni sami si neřeknou jinak než badžové. Jde o jedno z posledních míst v Indonésii, kde žijí zástupci tohoto etnika, kteří po staletí loví pomocí typických dřevěných harpun.

Pod vodní hladinou ještě na chvíli zůstaneme. Korálové útesy v okolí ostrova Bunaken patří k jedněm z nejkrásnějších na světě. A místní lidé zase nejspíš k těm nejpohodovějším.

Na cestě po severním SulawesiNa cestě po severním Sulawesi

Obyvatelé severního Sulawesi – Minahasové – vyznávají na rozdíl od většiny Indonésanů křesťanství a současně jsou i velkými milovníky masa. Trhu ve městě Tomohon se právem přezdívá extrémní. Dá se tu bez nadsázky sehnat takřka cokoli. Od prasat, hadů a netopýrů až po psy, myši nebo opice. Spotřeba masa je tu tak obrovská, že se sem některá zvířata musí vozit z obrovské dálky napříč celým ostrovem.

Nejen to ale představuje ohrožení pro zdejší přírodu. Kvůli intenzivnímu pěstování hřebíčku a dalších plodin se ve velkém kácejí deštné pralesy a jejich původní obyvatelé končí na černém trhu. Záchranná stanice Tasikoki je jedním ze dvou míst na východ od Jávy a Kalimantu, které se o takto zabavená zvířata stará.

Důkazem, že je stále co zachraňovat, je národní park Tangkoko v nejsevernějším cípu ostrova. Makakové, nártouni a majestátní zuborožci tvoří jenom malý výčet endemických druhů zvířat, které tu žijí.

Na cestě po severním Sulawesi můžete sledovat 7. 3. 2018 od 21 hodin na ČT2!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Na cestě po severním Sulawesi:

Na cestě po severním Sulawesi
Na cestě po severním Sulawesi
Na cestě po severním Sulawesi
Na cestě po severním Sulawesi
Na cestě po severním Sulawesi
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !