Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 13.05. 2021
Dnes má svátek Servác
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Na cestě po Tahiti

19. 08. 2015 | Televizní tipy
Na cestě po Tahiti s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem do kolébky surfingu za malým kosmetickým zázrakem, divokým tancem v parlamentu a do tropického chrámu věčné zeleně.

Ostrov Tahiti je co do rozlohy zdaleka největším ostrovem Francouzské Polynésie. Odhaduje se, že byl osidlován v letech 300–800 n. l. Půda spolu s rybařením poskytovala pro nově příchozí dostatek obživy. První Evropané popisovali Tahiti jako ráj na zemi, kde žijí muži a ženy nevinně, daleko od zkažené civilizace.

Na cestě po TahitiZároveň však na ostrov "importovali" alkohol, prostituci a všemožné nemoci, které zdecimovaly původní obyvatelstvo a jeho kulturu. Nicméně alespoň velkolepá přírodní scenérie vnitrozemského deštného lesa, který připomíná velkolepou zelenou pevnost, zůstala zachována.

Návštěvníka uhranou vodopády a jezírka ukrytá v bujné vegetaci a také možnost sledovat na vlastní oči koloběh živé vody.

Dnes je Tahiti oblíbenou turistickou destinací, ale oproti ostatním ostrovům Francouzské Polynésie není zcela závislý na cestovním ruchu. Produkuje vanilku, olej monoi či známé černé perly a v hlavním městě narazíme na rušný obchodní přístav.

Na cestě po Tahiti můžete sledovat 19. 8. 2015 od 20,55 hodin na ČT2!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Na cestě po Tahiti:

Na cestě po Tahiti
Na cestě po Tahiti
Na cestě po Tahiti
Na cestě po Tahiti
Na cestě po Tahiti
Na cestě po Tahiti
Na cestě po Tahiti
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !