Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy? Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 20.04. 2021
Dnes má svátek Marcela
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pospíšilová Zuzana - Obrázkové rébusy

25. 02. 2012 | Knižní tipy
Název knihy: Obrázkové rébusy
Autor: Pospíšilová Zuzana
Ilustrátor: Tršťan Drahomír
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2012
Počet stran: 72 str.
Cena: 189 Kč

Děti by měly umět přemýšlet, protože to budou v životě velmi potřebovat. Obrázkové rébusy, kterých je v této knize více než 350, budou pro děti nejen zábavou, ale především napomohou k rozvoji jejich samostatného myšlení, tříbení jazykového citu a obohacení slovní zásoby. Kniha plná obrázkového luštění je určena zejména dětem mladšího školního věku a může být příjemným zpestřením výuky v hodinách českého jazyka.

O autorce:


Obrázkové rébusyMgr. Pospíšilová Zuzana je dětská psycholožka, která pracuje ve Speciálně pedagogickém centru pro děti s mentálním postižením v Ostravě. Dříve pracovala v dětském rehabilitačním stacionáři, převážně s dětmi s organickým poškozením CNS a pohybovým postižením. V době studií se zabývala tématem rozvoje tvořivosti u dětí mladšího školního věku, nyní píše knihy pro děti.

Ukázka z knihy:


Děti by měly umět přemýšlet, protože to budou v životě velmi potřebovat. Mám za to, že veškeré učení by pro děti mělo být nenásilné, zábavné a přirozeně motivující, a to je jeden z důvodů, proč vznikla právě tato knížka. Obrázkové rébusy, kterých je v této knize více než 350, budou pro děti nejen zábavou, ale především napomohou k rozvoji jejich samostatného myšlení a tříbení jazykového citu. Díky hezkým a názorným obrázkům děti například snadněji pochopí, jak se v českém jazyce slova tvoří, v delších slovech se naučí vyhledávat vložená slova kratší a díky obrázkové nápovědě třeba pochopí
i význam slov, která jim byla doposud neznámá.

Kniha plná obrázkového luštění je určena zejména dětem mladšího školního věku a může být příjemným zpestřením výuky v hodinách českého jazyka. Jistě si ji oblíbí i šikovní předškoláci, kteří si prostřednictvím této knížky nejen rozšíří slovní zásobu, ale naučí se také systematicky přemýšlet a sluchem analyzovat a posléze opět spojovat jednotlivé hlásky ve slovech, což je nezbytný předpoklad k tomu, aby se ve škole rychle a snadno naučili číst.
Vůbec nezáleží na tom, jestli budou děti tyto obrázkové rébusy luštit samy nebo s pomocí rodičů či jiných dospělých.

Mnohem důležitější je to, že budou zažívat úspěch a budou mít radost z vlastního přemýšlení. A pokud třeba děti dostanou chuť podobná slova vyhledávat samy, bude to neklamnou známkou toho, že tato kniha svůj účel splnila dokonale. Nezbývá než popřát mnoho zdaru při luštění.

Knihu Pospíšilová Zuzana - Obrázkové rébusy koupíte v knihkupectví a na internetové stránce nakladatelství Grada.


Vendi V.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Smajlík líbí se mi
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip



NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles