Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Den otců v roce 2022Den otců v roce 2022 Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 28.05. 2022
Dnes má svátek Vilém
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Rekonstrukce a barvy

25. 06. 2020 | Rekonstrukce

Mnozí lidé se snaží zvelebovat své domovy a zvažují inspiraci od známých, katalogových fotek, filmů a subjektivních námětů. Ačkoliv jim realizovaná změna může vyhovovat, občas se stává, že celkové dílo je spíše „kočkopes“ postrádající celkovou sladěnost stylů i barev.

Častou slabinou je nejen estetika, přeplácanost, ale i nedostatečné využití dispozice bytu. Samozřejmě ideál je, najmout si na vše bytového architekta a tím dát všemu profesionál í úroveň, ale ne každý je ochoten za to vydat relativně dost peněz.

Právě z těchto důvodů přinášíme několik rad, abyste se mohli vyvarovat často opakovaných chyb v praxi. Jednou z nich je volba barev. Dnes je celá škála odstínů, které si můžete koupit nebo nechat namíchat dle přání. Pestrost je sice hezká, ale vede často ke kombinacím nevkusu. Když už někdo má zálibu v barvách a chce je za každou cenu aplikovat ve svém domově, je vhodné pamatovat na několik užitečných pravidel.

Modré a zelené odstíny jsou studené, a proto se nehodí do velkých místností, neboť ještě více umocní to negativum. Naopak modrá má využití pro malé místnosti, neboť je opticky zvětšuje. Teplé barvy jako je oranžová nebo červená jsou vhodné do větších místností nebo do dětských pokojů. U žluté je třeba dát pozor v tmavých místnostech například typicky předsíň, neboť časem to může působit jako v zakouřené hospodě.

Kromě rizika sladěnosti a přeplácanosti je ještě jedna praktická nevýhoda, a to překrytí jinou barvou v budoucnu nebo velmi špatná oprava při otěru či zašpinění. Je téměř nemožné namíchat znovu stejný odstín. I kdybyste si ponechali část namíchané barvy stranou, tak plynoucí čas na stěnách má tendenci k blednutí, takže stejně je po malování viditelný rozdíl. Pokud se jedná o viditelné místo, tak je mnohdy lepší vymalovat znovu.

Kromě praktických nevýhod je u barev též riziko změny trendu v modernosti. Ideální, jak se vyhnout popsaným potížím je vymalovat celý byt či dům bílou barvou a zachovat si tak dlouhodobou nadčasovost, k níž je možné přizpůsobit vybavení nábytkem, typem podlah atd. V budoucnu Vám přiblížíme různé typy interiérů, jejich přeměnu, ukázky úprav vybraných místností, realizaci rekonstrukcí, užitečné rady a případně ukázky luxusního bydlení.


Lotusolog - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Rekonstrukce a barvy:

Rekonstrukce a barvy
Rekonstrukce a barvy
Rekonstrukce a barvy
Rekonstrukce a barvy
Rekonstrukce a barvy
 



Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip



NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !