Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Jarní prázdniny 2021 - termínyJarní prázdniny 2021 - termíny Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 25.02. 2021
Dnes má svátek Liliana
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Rekonstrukce a barvy

25. 06. 2020 | Rekonstrukce

Mnozí lidé se snaží zvelebovat své domovy a zvažují inspiraci od známých, katalogových fotek, filmů a subjektivních námětů. Ačkoliv jim realizovaná změna může vyhovovat, občas se stává, že celkové dílo je spíše „kočkopes“ postrádající celkovou sladěnost stylů i barev.

Častou slabinou je nejen estetika, přeplácanost, ale i nedostatečné využití dispozice bytu. Samozřejmě ideál je, najmout si na vše bytového architekta a tím dát všemu profesionál í úroveň, ale ne každý je ochoten za to vydat relativně dost peněz.

Právě z těchto důvodů přinášíme několik rad, abyste se mohli vyvarovat často opakovaných chyb v praxi. Jednou z nich je volba barev. Dnes je celá škála odstínů, které si můžete koupit nebo nechat namíchat dle přání. Pestrost je sice hezká, ale vede často ke kombinacím nevkusu. Když už někdo má zálibu v barvách a chce je za každou cenu aplikovat ve svém domově, je vhodné pamatovat na několik užitečných pravidel.

Modré a zelené odstíny jsou studené, a proto se nehodí do velkých místností, neboť ještě více umocní to negativum. Naopak modrá má využití pro malé místnosti, neboť je opticky zvětšuje. Teplé barvy jako je oranžová nebo červená jsou vhodné do větších místností nebo do dětských pokojů. U žluté je třeba dát pozor v tmavých místnostech například typicky předsíň, neboť časem to může působit jako v zakouřené hospodě.

Kromě rizika sladěnosti a přeplácanosti je ještě jedna praktická nevýhoda, a to překrytí jinou barvou v budoucnu nebo velmi špatná oprava při otěru či zašpinění. Je téměř nemožné namíchat znovu stejný odstín. I kdybyste si ponechali část namíchané barvy stranou, tak plynoucí čas na stěnách má tendenci k blednutí, takže stejně je po malování viditelný rozdíl. Pokud se jedná o viditelné místo, tak je mnohdy lepší vymalovat znovu.

Kromě praktických nevýhod je u barev též riziko změny trendu v modernosti. Ideální, jak se vyhnout popsaným potížím je vymalovat celý byt či dům bílou barvou a zachovat si tak dlouhodobou nadčasovost, k níž je možné přizpůsobit vybavení nábytkem, typem podlah atd. V budoucnu Vám přiblížíme různé typy interiérů, jejich přeměnu, ukázky úprav vybraných místností, realizaci rekonstrukcí, užitečné rady a případně ukázky luxusního bydlení.


Lotusolog - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Rekonstrukce a barvy:

Rekonstrukce a barvy
Rekonstrukce a barvy
Rekonstrukce a barvy
Rekonstrukce a barvy
Rekonstrukce a barvy
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
My máme teď doma v našem bytě 3+1 s manželem také na pilno... Rozhodli jsme se udělat kompletní rekonstrukci, tedy včetně kuchyně, koupelny i zařízení obývacího pokoje. Vzhledem k tomu, že nám několik týdnů už neteče voda, tak jsme se museli přesunout na nějakou chvíli jinam, tedy konkrétně jsem využili služeb http://www.ubytovny-praha.net/
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles