Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy? Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 12.04. 2021
Dnes má svátek Julius
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Soutěž o antiparazitární obojky Scalibor pro psy

8.03. - 14.03. 2021 | Aktuální soutěže

Sezóna klíšťat přichází dříve


S jarem přicházejí první teplé dny, které jsou náznakem probouzení se přírody. S vyššími teplotami začíná nové roční období pučení květů, zelenání trávy a celkově nového života. S krásou ale přicházejí i nebezpečí. Klíšťata! Během zimních měsíců se skrývala před chladem, ale chladných dnů ubývá, takže klíšťata jsou čilá delší dobu. Aktivizují se už při 5 ° C a  mohou v sobě nést nákazu a hrozbu nejen pro lidi, ale i pro naše čtyřnohé kamarády.      

Otužilí krvelační paraziti


Klíšťata se vždy spojovala s obdobím léta, ale tomu už tak bohužel dávno není. V důsledku oteplování planety jsou schopna přežívat déle a být aktivnější, díky stále teplejším podmínkám. Začala se přesouvat a migrovat na místa, kde se předtím nikdy nevyskytovala a nebyla aktivní. Tyto údaje vyplývají z průzkumu, realizovaného celosvětovou iniciativou Protect our Future Too, která upozorňuje na zdraví domácích zvířat, v souvislosti s měnícím se charakterem ročních období. Klíšťata mohou přenést jak na lidi, tak na zvířata závažná onemocnění, která mohou být v případě domácích zvířat i smrtelná. Iniciativa se věnuje šíření povědomí o celoroční ochraně domácích zvířat před ektoparazity, přenašeči těchto onemocnění.

Jak chránit sebe i čtyřnožce?


U zvířat je kontrola stejně důležitá jako při lidech. Po venčení vašeho domácího mazlíčka ho vždy pořádně prohlédněte. Psi jsou totiž náchylnější na chycení klíštěte než lidé. Ideální prevence proti klíšťatům je použití antiparazitárních přípravků. Doporučujeme se svým veterinárním lékařem konzultovat, jaké ochranné produkty vybrat pro vašeho psa.  Důvody vysvětluje Prof. David Modrý z Veterinární univerzity v Brně: "Existuje několik forem antiparazitárních přípravků. Doporučuji je pořídit u veterináře, který vám nejlépe poradí, co je pro zvíře vhodné. Přestože jsou přípravky proti parazitům dostupné i na internetu nebo v pet shopech, prodavač nemůže posoudit zdravotní stav vašeho psa či kočky a hlavně nemá k dispozici údaje o místní nákazové situaci a o všech možnostech včetně těch nejnovějších řešení. Oproti tomu zvěrolékař dokáže přesně vybrat potřebnou účinnou látku a doporučit vhodný produkt, protože jednoduše vašeho psa zná, jeho životní styl, prodělaná onemocnění či případné alergie."  Ve veterinárních ordinacích navíc mají k dispozici moderní přípravky, na které si klíšťata nebo blechy ještě nevytvořili rezistenci.  Na výběr jsou například ochucené tablety, které se aplikují jednoduše a rychle, přičemž jejich účinek přetrvává až 3 měsíce. Oblíbenou formou je stejná účinná látka jako spot-on aplikace (vhodná i pro kočky), kdy se roztok kape přímo na krk a vstřebává se do kůže. U psů je rovněž osvědčený antiparazitární obojek Scalibor, jehož účinek při nošení přetrvává až do 6 měsíců, je voděodolný a bez zápachu.
Více informací o péči o zvířata a přenositelných chorobách najdete na www.zdrave-zvire.cz
obojky Scalibor


Pravidla soutěže:
Soutěž o antiparazitární obojky Scalibor pro psy probíhá od pondělí 8. března do 14. března 2021.     Pravidla vyhodnocování týdenních soutěží

Výhru mají možnost získat soutěžící, kteří správně zodpověděli soutěžní otázku a jejichž REGISTRACE obsahuje všechny údaje.


5 z vás, kteří splní pravidla soutěže, získá antiparazitární obojek Scalibor pro svého psa.Vyhodnocení soutěže proběhne dne 15. března  2021 a výherci budou zveřejněni v kategorii Výherci soutěží. Výhry budou výhercům doručeny do 15. dubna 2021 na adresu uvedenou u nás v registraci.


Nápovědu najdete na stránkách projektu Protect our Future Too
Soutěž skončila

Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !