Smyslová sada sestavená speciálně pro sensory play. Děti při hraní aktivně zapojují zrak, sluch, hmat a čich, což podporuje komplexní smyslový rozvoj. Obsahuje 17 druhů interaktivních hraček, které dětem umožňují vybudování vlastního světa.
Hrací sada Smyslový poklad je ideálním nástrojem pro komplexní smyslový rozvoj dětí, podporu kreativity a zlepšení jemné motoriky, s důrazem na open-ended play. Ta podněcuje dětskou fantazii, schopnost řešení problémů a budování emoční inteligence.
Tato senzorická sada je skvělým nástrojem jak pro rodiče, tak pro pedagogy a terapeuty, kteří chtějí podpořit smyslový rozvoj dětí zábavným a interaktivním způsobem. Sada obsahuje kinetický písek, duhovou lupu, drahokamy, třídící hmyz, kapla dřívka, pinzetu a další poklady.
Jak Smyslový poklad rozvíjí smysly?
Hraní s kinetickým pískem je na dotek příjemné a uklidňující. Písek propojuje naše prázdninové vzpomínky, ať už jsme u moře nebo v pískovišti u babičky na chatě. Dětem umožňuje budovat co je napadne, jelikož drží pevně pohromadě.
„Písek je skvělý materiál pro tvoření. Děti mohou stavět hrady, tunely nebo vytvářet různé obrazce. Tímto způsobem rozvíjejí svou fantazii a kreativitu, což je důležité pro jejich kognitivní vývoj,“ vysvětluje psycholožka Eva Stupková, která pomáhá s výběrem hraček pro
Kidtown.cz.
Duhová lupa a zvětšovací nádoba podporuje trénink zraku a badatelské sklony. Děti zkoumají zrnka rýže, písek, kávová zrna. Pokládají si je na lupu a pod ni, a porovnávají velikostní rozdíl.
Duhová průhledná pinzeta je ideální pro trénink úchopu a trpělivosti zároveň. Figurky cestují z místa na místo, ale obtížnost se zvyšuje s jejich namáčením do vody a obalováním v písku. Buď to děti zvládnou i tak, nebo si figurky umyjou a osuší houbičkou, která zároveň různou hrubostí povrchu stimuluje hmat. Na umývání, hru s vodou a učení míry doporučujeme také velkou barevnou pipetu, která ale není součástí balení Smyslového pokladu. Zrnka kávy krásně voní a ještě k tomu slouží jako stavební prvek.
„Takovou hrou dítě objevuje svět kolem sebe, získává smyslové prožitky a své smysly také zdokonaluje. Vnímá různé tvary, barvy a jejich odstíny, manipulací s pískem a předměty získává různé sluchové a hmatové vjemy, které mohou být důležité pro pozdější dovednost čtení a psaní,“ říká Eva Stupková, dětská psycholožka pro
Kidtown.cz