Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Den otců v roce 2022Den otců v roce 2022 Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 25.05. 2022
Dnes má svátek Viola
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Stavba rodinného domu I. – pozemek, návrh

2. 03. 2013 | Novostavba
Za celý náš život vyděláme nemalé finanční prostředky, část jich utratíme za nezbytnosti jako jídlo, oblečení, další část za domácí elektroniku, auto… Ale asi největší část investujeme do bydlení.

Je třeba říct, že investice do nemovitostí platí obecně za jednu z nejbezpečnějších, ve srovnání s koupí např. auta je to patrné, auto za několik let zestárne a je možné, že nám ho někdo ukradne, naproti tomu vlastní dům, který je postaven tak, že bude mít v budoucnu nízké provozní náklady (topení, údržba) na ceně téměř neztrácí, a pokud je v žádané lokalitě, tak dokonce jeho cena roste.

Volba pozemku a návrh domu

První co nás potká, je výběr pozemku. U pozemku je dobré pamatovat, že „jižní kopce“ jsou nejvýhodnější, na budoucí dům nám většinu dne bude svítit sluníčko a pomůže nám ho vyhřívat a tak šetřit energii. Další, na co bychom měli pamatovat, je dostupnost inženýrských sítí, ale pokud se pozemek Stavba rodinného domu I. – pozemek, návrhnachází ve městě, nebývá to problém, v jiném případě to stavbu může neúnosně prodražit nebo zcela znemožnit. Po strastech s pozemkem se dostáváme do další fáze, tedy jaký dům budeme stavit. Zde se objevuje klasické dilema, zda si nechat navrhnout dům od základů nový, od projektanta, nebo architekta, nebo využít nabídky postavit si dům z katalogu.

Vše má své pro a proti, „výrobci“ katalogových projektů argumentují hlavně cenou, kdy deklarují ušetření mnoha desetitisíců. Pravda je taková, že mají pravdu, jen ty desetitisíce jsou značně dramatické, ale i tak, není dobré na projektu šetřit, když plánujeme stavit dům za několik milionů, pár tisíc již nehraje roli. A pokud se budeme bavit o volbě nechat si dům navrhnout, je třeba zmínit i výhody tohoto řešení. Je třeba si uvědomit, že každý pozemek je jiný, jinak orientovaný vůči světovým stranám, někde je hlučná dálnice, z jiné strany na vás vidí sousedé…

A všechny tyto okolnosti může projektant do svého návrhu promítnout. V této oblasti je možný i kompromis, tedy pokud se nám zalíbí některý katalogový dům a bude možné ho použít na daném pozemku, je možné projekt dodatečně upravit.

Zdroj, foto: Envisto

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Stavba rodinného domu I. – pozemek, návrh:

Stavba rodinného domu I. – pozemek, návrh
Stavba rodinného domu I. – pozemek, návrh
Stavba rodinného domu I. – pozemek, návrh
Stavba rodinného domu I. – pozemek, návrh
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !