Interview k nové knize Karel Gott: Má cesta za štěstímInterview k nové knize Karel Gott: Má cesta za štěstím Vodnář - roční horoskop na rok 2022Vodnář - roční horoskop na rok 2022 Jarní prázdniny 2022 - termínyJarní prázdniny 2022 - termíny Velký roční horoskop na rok 2022Velký roční horoskop na rok 2022
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 21.01. 2022
Dnes má svátek Běla
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Tipy a triky jak správně vybrat dětské boty

26. 08. 2015 | Pro děti
Nakupování bot je oblíbenou dámskou zábavou, ale pokud nakupujete s dětmi, může se rázem proměnit v horor. Děti boty nenakupují příliš rády, neumí vám říci, jestli jim bota sedí, zda je pohodlná a nepomáhají většinou ani s výběrem. Parádivé malé slečny zase výběr umějí zkomplikovat tím, že trvají na „těch růžových balerínkách“, i když je venku déšť a bláto. Jak na to, abyste se každého nákupu dětských bot nemuseli obávat a podle čeho vybírat, aby byl spokojený váš potomek i vy, vám poradíme v následujícím textu.

Tip 1. - Dvakrát měř, jednou řež

Chcete-li si ušetřit nekonečné obouvání a zouvání botiček vašeho potomka, pak vždy ještě před tím, než začnete vybírat, změřte jeho nožku. Ve většině obchodů najdete měřící desky, které vám alespoň rámcově napoví, o kolik čísel vyrostlo dítko tentokrát. Děti rostou jako z vody, proto jim přeměřte nohu pokaždé, když jdete nakupovat boty. Rozdíly ve velikostech se u předškolních dětí objevují už po jednom nebo dvou měsících. Vyhnete se tak také nejen dětskému pláči a větám typu „au, mami to bolí“, ale navíc vás nebude moci vaše parádivá slečna tak snadno přesvědčit o tom, že ty krásné s kamínky jí jsou jako ulité a ty praktické tenisky jsou jí „strašně velké“, i když tomu tak vůbec není a jen touží po těch prvních.

Tipy a triky jak správně vybrat dětské botyTip 2. - Ani velké, ani malé

Rodiče často kupují svým potomkům boty větší, aby do nich takzvaně dorostly. Je to sice počínání logické, vzhledem k tomu, jak rychle rostou, rozhodně ho ale nedoporučujeme.
Dětská noha je ve fázi růstu a stejně tak se ještě formuje chůze a velké boty by mohly narušit správný vývoj obojího. V botách i o několik čísel větších noha „cestuje“ a děti by si tak mohly přivodit hodně nepříjemné puchýře a odřeniny. Navíc v příliš velkých botách děti budou tím spíše zakopávat a mohly by si vyvinout i špatnou chůzi, například typické „šoupání nohama“, kvůli tomu, že mají botu příliš volnou a dlouhou.

Pravidlem je, že byste dětskou botu měli kupovat v průměru o číslo větší, než je velikost dětské nohy. Tato rezerva zaručí, že botka pár měsíců vydrží, a zároveň v ní noha není utlačená a může zaujmout zcela přirozenou pozici. Při koupi větších bot ale dbejte na to, aby se v nich dítě v obchodě pár minut procházelo, a kontrolujte přitom, zda se mu nevyzouvá pata. Pokud ano, zkuste najít boty užší nebo o kousek menší.

Tip 3. - Zapomeňte na podpatky a pantoflíčky

Dětské boty na podpatcích mohou sice vypadat rozkošně, ale rozhodně dětské noze nesvědčí. Nejenom, že je náročné v nich chodit a dítě si může zažít špatnou chůzi, ale jsou i velmi nebezpečné pro samotný vývoj nohy a klenby, na které celé tělo stojí. Chůzí na podpatcích a v pantoflích se totiž posilují zcela jiné svaly než při běžné chůzi a mnohem více tak dítěti hrozí, že bude šmajdat nebo mít ploché nohy.

To ale neznamená, že by děti neměly nosit sandály a otevřené boty. Naopak, otevřené a polootevřené boty z prodyšných materiálů jsou ideální pro jarní a letní sezónu. Noha může volně dýchat a tolik se nepotí. Ideální jsou pro děti páskové baleríny nebo sandály s pásky přes nárt i patu.

Tip č. 4 - Nechte dítě vybrat

Děti zpravidla nákup bot příliš nemilují a často se vzpouzejí proti botám, které jim maminka vybrala. Zkuste jim tedy dát na výběr. Jakmile najdete typ boty, která dítěti sedí, dejte mu možnost vybrat si barvu bot, vzor tkaniček, nebo třeba i jen barvu krabice. Zapomeňte na to, že si vybralo třeba neladící barvu, toho si nikdo na ulici nevšimne a vaše dítko bude mít z nákupu mnohem větší radost.

Zdroj, foto: CCC boty

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Tipy a triky jak správně vybrat dětské boty:

Tipy a triky jak správně vybrat dětské boty
Tipy a triky jak správně vybrat dětské boty
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Taky znám, koupit vnučce boty se zkoušením je katastrofa, chodila by pocelý den v obchodě a střídala boty
Obrázek uživatelky
profil
Vnučky nerady zkouší..ale je to nutnéSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
dcerka vybírá dětem boty s žirafkou-jsou testované
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles