Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Léto - čas jahodLéto - čas jahod
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 13.06. 2021
Dnes má svátek Antonín
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Trápí vás celulitida? Na vině může být i nevhodné spodní prádlo

17. 05. 2021 | Pro ženy
Celulitida během života potrápí většinu žen, na vině je především anatomie ženského těla a hormon estrogen, muži jsou proto pomerančové kůže téměř ušetřeni. Na vzniku celulitidy má ale svůj lví podíl i řada nevhodných návyků. Zdaleka není doménou pouze žen s nadváhou, vyskytuje se i u štíhlých a mladých žen. Kromě dědičnosti, nevhodného stravování nebo hormonálních změn, může být na vině i těsné spodní prádlo nebo chůze na vysokých podpatcích.

Proč trpí celulitidou především ženy?


Muži pomerančovou kůží téměř netrpí, protože mají jinak uspořádaná podkožní vazivová vlákna než ženy, a zároveň jejich organismus není zaplaven ženským hormonem estrogenem. Ženy také mají proti mužům až dvojnásobné množství tukových buněk, navíc kvůli těhotenství je jejich kůže pružnější a roztažitější. Ani rozložení vazivových vláken není stejné, u žen umožňuje nepravidelné naplnění tukových lalůčků. Tím vznikají tukové shluky, které jsou vytlačovány k povrchu kůže.

Na vině je dědičnost, ale i nevhodné stravování


Trápí vás celulitida? Na vině může být i nevhodné spodní prádloCelulitida nevzniká pouze u starších žen s nadváhou, ale trpí jí i velmi mladé a štíhlé ženy. Příčinami jsou často dědičnost, sedavé zaměstnání i nedostatek pohybu nebo dlouhé stání na jednom místě.

Problémem jsou také nevhodné stravovací návyky či kolísání váhy v důsledku dietních chyb. Strava by měla být bohatá na antioxidanty, které chrání stěnu cév. Svůj podíl má také nedostatečný či nevhodný pitný režim. Za nevhodné nápoje jsou považovány perlivé nápoje, alkohol a nadměrné pití kávy. Doporučují se naopak bylinkové čaje a neperlivé vody.

Život na vysoké noze a těsné prádlo


Pomerančová kůže vzniká i v důsledku častého chození na vysokých podpatcích, které způsobují zkrácení lýtkových svalů. Nevhodné je i sezení s nohama zkříženýma přes sebe, které mohou vést až ke vzniku křečových žil či metliček.

Také těsné spodní prádlo, nebo populární stahující prádlo, zamezuje dostatečné krevní cirkulaci a přirozenému proudění lymfy v těle, která pomáhá odvádět z těla přebytečnou vodu i další nadbytečné či škodlivé látky. Při výběru spodního prádla by se proto mělo vždy dbát na naše tělesné proporce a velikost prádla si ideálně vyzkoušet, nebo ji porovnat v tabulce velikostí výrobce. Svůj význam má i samotné složení prádla. Tělu je nejpřirozenější 100 % bavlna, která je pevná a zároveň prodyšná, navíc se jedná o přírodní materiál.

Těsné spodní prádlo může výjimečně způsobit projevy celulitidy také u mužů, ta se u nich objevuje nejčastěji v oblasti břicha, beder nebo hýždí. Na vině může být i přílišné utažení opasku nebo potraviny obsahující hormony.


Zdroj, foto: Styx

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !