Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Jeřabiny - nejoblíbenější receptyJeřabiny - nejoblíbenější recepty Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Červená řepa - nejoblíbenější receptyČervená řepa - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Miminka
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 18.10. 2021
Dnes má svátek Lukáš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vaničkové plavání miminkům prospívá a do kurzu můžou už od 6 neděl

30. 09. 2021 | Vývoj
Většina dětí se odmalička ráda koupe – je to jejich přirozenost, vždyť než přišly na svět, strávily ve vodě dlouhých 9 měsíců. „Plavání“ navíc kojencům prospívá – zlepšuje peristaltiku střev, posiluje svalstvo a děti mají dobrou náladu. Tím spíš, když je vezmete do společnosti dalších dětí v plaveckém klubu. A začít můžete hned po šestinedělí!

Na vaničkové „plavání“ existuje propracovaná a léty ověřená metodika. Instruktorka vám vždy ukáže nové prvky, které pak můžete zařazovat do svého domácího koupání. Jde o to, abyste si byli v jednotlivých úchopech naprosto jistí, věřili si a tuto sebedůvěru a pohodu mohli přenést na své miminko. Základem lekcí je sice „plavání“, ale jejich součástí by měly být i základní prvky kojenecké masáže, informace o správném nošení miminka a v závěru každé lekce by vám měla instruktorka vysvětlit i vhodné formy, jak dítě odmalička otužovat. U novorozenců se totiž schopnosti reagovat na chlad a udržovat tělesnou teplotu teprve vyvíjejí. Jestliže se však u nich naučíte tyto procesy citlivě a přitom cíleně trénovat, budou miminka otužilejší, a tedy i méně náchylná k virovým onemocněním.

plavání miminekPřísně střežená kvalita vody


Kojenecké „plavání“ má v České republice více než třicetiletou historii a opravdu je dnes na vysoké úrovni. Kluby mají vyškolené instruktorky, které respektují psychomotorický vývoj dítěte, a hygienické stanice dohlížejí na dodržení norem jak vody, tak okolních prostor. Pro úplnost – v České republice platí velmi přísné normy pro kvalitu vody a některé parametry jsou dokonce přísnější než na pitnou vodu!

Kurzy vaničkového „plavání“ jsou vhodné už pro děti od šesti neděl, které na ně samozřejmě „docházejí“ v doprovodu rodičů. Lekce většinou trvají padesát minut až hodinu, v domácím prostředí (kdy lektorka dochází přímo za vámi domů) se můžou protáhnout až na sto dvacet minut. Pokud lekce vaničkování dopřejete dětem pravidelně, má také odbornice šanci potvrdit správný psychomotorický vývoj dítěte, případně může upozornit i na případné odchylky, které je pak vhodné konzultovat s pediatrem.

Co je dobré vědět, než půjdete s kojencem plavat


1. Doporučovaný věk pro vaničkové „plavání“ je od 6. do 8. týdne věku dítěte. Přecházet na „plavání“ do bazénku se může s ukončeným pátým měsícem.
2. V klubech nemusí být voda ve vaničce nijak hygienicky upravovaná. Napouští se pro každé miminko nová z běžného vodovodního řadu. Každý klub dbá na řádnou dezinfekci vany a hraček.
3. Teplota vody ve vaničce se vždy přizpůsobuje vašim požadavkům. Můžete začínat na 37 °C a postupným otužováním se dostanete kolem šestého měsíce k 30 °C.
4. Voda v ouškách nevadí. Po „plavání“ stačí smotkem buničiny nebo cípkem látkové pleny vysušit zevní zvukovod.
5. Četnost návštěv lekcí je podle doporučení odborníků jednou za týden, případně jednou za 14 dnů.

Zdroj, foto: Juklík

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !