Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Střelec - roční horoskop na rok 2023Střelec - roční horoskop na rok 2023 Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 10.12. 2023
Dnes má svátek Julie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zařiďte si interiér v originálním eklektickém stylu

2. 11. 2023 | Moderní bydlení
Nemůžete se rozhodnout, zda si domov zařídit ve stylu rustikálním, art deco nebo dokonce ve stylu boho s prvky v maximalistickém dekoru? Eklektický interiérový styl možná bude to pravé pro vás.

Historie eklektického stylu


Termín „eklekticismus“ pochází z řeckého slova eklektikos, které můžeme přeložit jako „vybírat“. Je tedy typem interiérového designu, který kombinuje různé styly a motivy, vybírá z nich to nejlepší a tím vytváří jedinečný prostor, vyjadřující váš individuální vkus.

Myšlenka eklektismu přešla do architektury v 19. století, s posedlostí viktoriánské éry globální módou. Architekti se rozhodli přejít ke zcela novému vzhledu. A tak tento trend, vybírat nejlepší prvky k dosažení dokonale originálního díla, pronikl i do interiérového designu.

Charakteristika eklektismu v interiéru


Eklektický interiérový design se vyznačuje rozmanitou, avšak pečlivě promyšlenou směsí estetických a funkčních prvků.

originální elektrický styl1. Míchání různých prvků
Včetně míchání potisků, vzorů a textur. Eklektický dekor spojuje různé tvary, kompozice a designové prvky, které by se za normálních okolností vzájemně nedoplňovaly, aby vytvořily unikátní kompozici.

2. Fúze moderního a tradičního
Eklektický design spojuje design z různých časových období. Můžete kombinovat vintage nábytek s minimalistickou architekturou. Nebo spojit moderní styl z poloviny století s akcenty francouzské renesance. Je dovoleno míchal staré s novým.

3. Pečlivé zpracování prostoru
Eklektický interiérový design může působit nenuceně, ale u tohoto stylu je nutné pečlivě vybírat jednotlivé prvky prostoru tak, aby jako celek perfektně ladil. Definování stylu místnosti pomůže jeden prvek, nebo téma (např. barva, nebo textura), které sjednotí ostatní vybavení.


Jak dosáhnout dokonalého interiéru v tomto stylu?


1. Zvolte jednu sjednocující barvu
Barevná paleta pomůže spojit mnoho nesourodých prvků vašeho prostoru dohromady. Vyberte si několik barev, které se budou opakovat v celém schématu interiéru. Tyto barvy můžete využít na koberci, polštářích, odkládacích stolcích a dekoracích, zvláště pokud zvolíte mix více interiérových stylů.

2. Navrhněte jeden ústřední prvek
Ústřední bod, jako je výrazná tapeta na zeď, výrazný kus nábytku, nebo nepřehlédnutelný koberec, přitáhne žádoucí pozornost k jednomu místu ve vašem pokoji. Styl tohoto prvku promítněte také k výběru stylu zbylého zařízení.

3. Kombinujte
Eklektický styl se vyžívá v kombinování různých materiálů, vzorů a struktur. Opakujte ale zvolené materiály i na dalším vybavení místnosti, abyste vytvořili pocit vizuální harmonie. Vzor z tapety se nebojte opakovat na koberci v jiné barevné kombinaci. Jednu výraznou barvu zakomponujte do malby ale i do textilií.

4. Mixujte styly
Eklektické prostory mohou obsahovat několik prvků různých interiérových stylů. Experimentujte s různými kombinacemi starožitných předmětů s moderním uměním. Například váš francouzský viktoriánský konferenční stolek může překvapivě dobře fungovat v kombinaci s kobercem ve stylu art deco. Vaše minimalistická galerie na zdi může být dokonalým ústředním bodem vaší jídelny v romantickém Provence stylu.

Hrajte si s barvami, tvary a styly, dobrým pomocníkem může být vytvoření jednoduchého mood boardu se vzorky látek, koberců a fotkami nábytku. Jakmile si vše poskládáte k sobě, snadněji se rozhodnete pro tu nejdokonalejší kombinaci.

5. Nezahlťte celý prostor
Eklektický pokoj nemá připomínat návštěvu bazaru s nábytkem. Ve výrazných barvách a vzorech je nutné vytvořit i neutrální místa. Rozbijte svůj eklektický interiér neutrálními barvami a prázdnými místy, abyste se ujistili, že nebudete zahlcovat oči místností přeplněným dojmem.


Zdroj, foto: Můj Koberec.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !