Borůvky - víte o nich všechno?Borůvky - víte o nich všechno? Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 25.08. 2019
Dnes má svátek Radim
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

3 Základní pravidla, jak ochránit váš dům před zloději

11. 01. 2018 | Moderní bydlení
-Komerční sdělení-

Každý se chce ve svém domě cítit bezpečně. A nikdo nechce, aby se jeho dům stal cílem zloděj. Jak toho ale docílit?
Důležité je si uvědomit, že zlodějům musíme nejen zamezit v tom, aby se do domu dostali, ale hlavně je od toho napřed odradit. V nejhorším případě o jejich záměru a vstupu do domu včas vědět.


1. Jak odradit zloděje od vstupu do domu


▶ Venkovní a vnitřní kamery
 
   Vhodně umístěná kamera může zloděje nejen odradit, ale samozřejmě i nahrát a usnadnit tak případné dopadení. Záznam se ukládá a navíc je možné ho sledovat online nejen z PC ale i z telefonu či tabletu.
   Kamery existují různé: pevné, otočné, exteriérové, interiérové, s přiblížením atd.


bezpečnostní dveře▶ Pořiďte si psa

   Pes je nejen nejlepší přítel člověka, ale jeho přítomnost a štěkání může zloděje odradit. Nemůžete-li nebo nechcete-li si pořizovat živého chlupáče, existuje i elektronický hlídací pes.

   Integrovaný senzor elektronického hlídacího psa reaguje na pohyb vně objektu ještě před obvodovou zdí (např. někdo se blíží ke dveřím) a spustí zvuk psího štěkání. Zvolit můžete i zvuk gongu či sirény. Stačí jen umístit na místo, které chcete hlídat (např. hlavní dveře, dveře na dvůr, balkón atd. ) a zapnout.


2. Jak zamezit zloději ve vstupu do domu


▶ Důležité jsou dveře a to ať ty hlavní, ale i do dvora či na zahradu
    
   Bezpečnostní dveře jsou tedy pro každý dům základem.
Dbejte na výběr vhodné třídy, těchto bezpečnostních tříd je šest:
    • RC1 (k zabezpečení méně rizikových objektů)
    • RC2 (k zabezpečení méně rizikových objektů)
    • RC3 (odolávají méně zkušeným zlodějům)
    • RC4 (k zabezpečení rizikových objektů)
    • RC5 (vysoký stupeň ochrany, kvality trezoru)
    • RC6 (vysoký stupeň ochrany, kvality trezoru)

   Pro běžnou domácnost se doporučuje minimálně třetí třída a vyšší, která je dostatečnou překážkou pro zloděje, a plní i požadavky všech pojišťoven.

▶ Zapomenout nesmíme ani na oknakomercni-adlo-bezpecnost-naruseni-soukromi.jpg

   Okna jsou další snadnou cestou pro zloděje do domu, když chybí zabezpečení.
    Zvolit můžete buď mříže a nebo fólii.
    V dnešní době je opravdu velký výběr, tedy i mříže mohou být elegantní. A pokud nechcete     přijít o krásný nerušený výhled z okna či se cítit jako ve vězení, ale přitom ochránit dům, zvolte bezpečnostní fólii.

   Tato fólie zpevňuje celá okna a chrání je tak proti průrazu. Okna sice mohou prasknout, ale stále drží vcelku a brání vstupu. Fólie tak chrání i před poraněním od střepů. Navíc jsou vhodné pro všechny typy a velikosti oken. Případně není problém vyrobit bezpečnostní fólii i na okna nestandardních tvarů či velikostí. A odborně aplikované fólie s atestací uznávají pojišťovny.

Tip: Bezpečnostních fólií do oken existuje celá řada. Pro lepší orientaci si přečtěte článek Fólie na okna – jaký typ vybrat.
   Opomenout nesmíme ani na venkovní žaluzie, i ty se stávají další překážkou pro zloděje. Neslouží tak pouze jako ochrana proti slunci, či jako protihluková a tepelná izolace.


3. Jak se dozvědět o zlodějově přítomnosti


▶ Elektronický zabezpečovací systém

     Někomu může stačit jen všetečný soused, který vše sleduje, avšak bezpečnostní  alarm je větší jistota. Elektronický zabezpečovací systém dá vědět nejen vám, že je někdo v domě bez vašeho vědomí. A například moderní GSM alarmy pořídíte v ceně do 5 tisíc korun, přičemž vás dokáží ochránit před mnohonásobně vyšší škodou.
    Lze je použít jak na zajištění vstupů a přístupových cest, tak dokáží nahlásit i vznik požáru, únik vody. Pokročilejší zabezpečovací systémy umí ovládat i garážová vrata, regulovat topení či  zavlažování. Vše jde ovládat pomocí mobilního telefonu a EZS.

videotelefony▶ Videotelefon

   Vyměňte klasický zvonek za videotelefon a budete mít dokonalý přehled o tom, koho na pozemek nebo do domu pouštíte. Zvláště pokud nemáte možnost se podívat z okna či kukátkem. V dnešní době se navíc nejedná o velkou investici, takže se výměna obyčejného zvonku za moderní videotelefon vyplatí.

Tip: Dobré pojištění vám pomůže.
   Pojištění domácnosti nepodceňujte. Kvalitní pojistná smlouva by vždy měla jít ruku v ruce s dobrým zabezpečením a v případě návštěvy zlodějů bude právě tím, co v závěru nejvíce oceníte.


Rada na konec:


  Před každým odchodem se ujistěte, že jste zamkli dveře, zavřeli všechny okna a zapnuli bezpečnostní systémy. Při odjezdu na dovolenou se vyplatí informovat sousedy a nebo se domluvit s někým z rodiny či s kamarády, aby dům zkontrolovali.bezpečnostní dveře
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Bezpečnostní systém je už v dnešní době naprostá nutnost. Nicméně já si myslím, že docela účinná ochrana před zloději je i pořádný vysoký plot. My třeba takový kupovali u http://www.amstor.cz/ a přes ten si žádný zloděj rozhodně netroufne. Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles