Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 19.01. 2019
Dnes má svátek Doubravka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Cestománie: Lucembursko – Velkovévodství jako dlaň

11. 01. 2018 | Televizní tipy
Bohatá evropská monarchie nabízí navzdory své maličké rozloze bezpočet majestátních středověkých hradů, pozoruhodných jeskyní a gastronomických zážitků (2004). pořad Cestománie: Lucembursko – Velkovévodství jako dlaň připravili M. Blažková a L. Rataj.
 
O Lucemburském velkovévodství platí, že čím menší ve srovnání s evropskými zeměmi je, o to je rozmanitější. Malé území vklíněné mezi Belgii, Německo a Francii, je možné projet všemi směry za pouhou hodinu.

Na severu narazíme na zalesněné Ardeny, kde se na konci 2. světové války odehrála slavná bitva, při hranicích s Německem se nad řekou Moselou rozkládají malebné vinice, odkud pocházejí vyhlášená vína, a jen o kus dále se nacházejí lázně s jediným kasinem v zemi.

Cestománie: Lucembursko – Velkovévodství jako dlaňA téměř na každém kroku dominují malebné krajině středověké hrady, pevnosti a zámky, jež vypovídají o bohaté historii země. Není náhoda, že hrad Vianden, kdysi sídlo lucemburských králů, připomíná náš Karlštejn – společné kořeny si připomeneme v hlavním městě Lucemburku v katedrále Notre Dame, kde je pohřben český král Jan Lucemburský.

Pořad Cestománie: Lucembursko – Velkovévodství jako dlaň lze vidět 11. 1. 2018 od 18,45 hodin na ČT1!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !