Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 26.09. 2018
Dnes má svátek Andrea
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Dlouho očekávané DVD klipů Karla Gotta ze začátku prvního desetiletí 21. století konečně vyšlo!

11. 07. 2014 | Svátky
Již 13. června 2014 se splnil sen (nejen) fanoušků Karla Gotta – vyšlo DVD KAREL GOTT NOČNÍ KRÁL s podtitulem Hity prvního desetiletí 21. století.

DVD obsahuje 26 televizních písní, 5 videoklipů a dva speciální bonusy.
Vydavatelství Supraphon již od roku 2006 pečlivě zaznamenává nejúspěšnější audiovizuální výkony Karla Gotta. Samotná DVD mapují desetiletí:  Hity 60. let – Lady Carneval, Hity 70. let – Stokrát chválím čas, Hity 80. let – Zůstanu svůj, Hity 90. let – Když muž se ženou snídá.
13. června vychází pokračování této ediční řady pod názvem Noční král - Hity prvního desetiletí 21. století a je opět dokladem jedinečnosti tohoto fenomenálního zpěváka! I toto DVD vzniklo podle námětu a v dramaturgii Jana Adama a v režii Jarka Voborného.

Vedle několika videoklipů na něm příznivci najdou zajímavé ukázky z televizních pořadů, úspěšné duety a live nahrávky z koncertů. Pro mnohé bude určitě překvapením videoklip k písni Für immer jung, kterou Karel Gott před šesti lety nazpíval s německým rapperem muslimského původu Bushidem, nebo duet Forever Young s Marianem Goldem ze skupiny Alphaville. Je tomu právě patnáct let, co tato německá skupina jako prvnímu zahraničnímu zpěvákovi na světě povolila nazpívat jejich největší hit, kterým je právě Forever Young, v jiné jazykové verzi než anglické. Jak s německou, tak s českou verzí měl a dosud má Karel Gott obrovský úspěch.

Karel Gott DVDPrvní dekáda tohoto století byla v případě Karla Gotta výrazně ovlivněna swingem. V roce 2002 nahrál za doprovodu Big Bandu Felixe Slováčka album Swing kolekce, kde vzdal hold jedné velké a krásné éře, která se už nikdy nebude opakovat, zpěvákovi Frankovi Sinatrovi a písním, jež jsou po léta jeho srdeční záležitostí. O rok později natočil Karel Gott v divadle ve Slaném televizní pořad s písněmi z tohoto alba Karel Gott swingující, v němž mimo jiné zazněly také Sinatrovy evergreeny.

V letech 2002–2003 absolvoval Karel Gott s Helenou Vondráčkovou dvaadvacet velkých koncertů po Čechách, Moravě a Slovensku, na které se přišlo podívat více než 124 000 diváků. Sám zpěvák zavzpomínal: „…na tomto DVD najdete naše dva duety - Tak jdem a Jen ty a já. Dále dvě má live čísla, na která jsem mimořádně hrdý: písně Lásko má a Eloise,“ říká Karel Gott.

Trochu jiná atmosféra na diváky dýchne ze záznamů písní, které vznikly v rámci Koncertu hvězd v roce 2003 na pražském Žofíně. Tuto událost zastupují dvě skladby: konkrétně neapolská kanconeta Ti voglio tanto bene a píseň Já brány už otvírám, což je mimochodem dodnes největší hit Karla Gotta v Rusku.

Kromě dalších mimořádných televizních vystoupení Karla Gotta fanoušci najdou na DVD také videoklip k písni Máš-li s kým z filmové pohádky Zdeňka Trošky Z pekla štěstí 2, ve které si zpěvák zahrál hned dvojroli: Lucifera a Pánaboha.

Je zde také vzpomínka na první řadu Česko hledá SuperStar, kde kromě vítězky Anety Langerové uchvátila i Martina Balogová. K této spolupráci Karel Gott glosuje: „…nebyl jsem sám koho Martina Balogová svým hlasem zaujala. Nadchla také Karla Svobodu. Dokonce natolik, že se náš největší hitmaker v době, kdy už se soustředil jenom na psaní muzikálů, rozhodl napsat po letech zase samotnou písničku. S Karlem Svobodou jsme cítili, že sebevědomý a výjimečný hlas Martiny Balogové a její cit pro hudbu jsou těmi největšími devizami při jejím vstupu do hudebního světa a chtěli jsme jí ho ulehčit. A tak vznikl duet Svět je prostě nekonečná pláž. Nedaleko řecké Soluně jsme k němu pak natočili i videoklip. Ani náhodou tenkrát nikoho nenapadlo, že jde o poslední píseň, kterou Karel Svoboda pro mne napsal…“

A jako speciální bonus je zde nečekané setkání Karla Gotta s velmi populární kapelou: „V roce 2007, po sedmiletém hudebním půstu, se rozhodla rocková skupina Wanastowi Vjecy oslavit dvacet let působení na scéně naší populární hudby vydáním dvojalba a DVD Best Of 20 let. Robert Kodym a PBCH, tedy Petr Břetislav Chovanec, se tehdy na mne obrátili s tím, zda bych neměl nic proti tomu, když nahrají ve své verzi Lady Carneval. Prý se jim vždycky moc líbila. Když mi pak svou verzi hitu Karla Svobody a Jiřího Štaidla pustili, byl jsem nadšený, jaká je to super jízda. Jen jsem kluky upozornil, že mi v samém závěru nahrávky chybí onen vítězný jásavý tón pro tuhle píseň tak charakteristický a nabídl jsem jim, že ho do jejich nahrávky nazpívám. K Lady Carneval v podání Wanastowek navíc vznikl skvělý a vtipný animovaný videoklip, mimochodem jeden z nejdražších v dějinách naší populární hudby,“ vzpomíná Karel Gott.

Zdroj, foto: Supraphon

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
mám ho ráda,občas jeho písně poslouchám,mám raději české,kterým rozumím,než v cizím jazyce-je to zpěvák s velkým Z málo kdo ho trumfneSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles