Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 21.09. 2018
Dnes má svátek Matouš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jiří Bartoška - Člověk je vždycky dohnán svou vlastní minulostí

23. 09. 2014 | Úspěšní lidé
Jiří Bartoška v rozhovoru k novému seriálu České televize Život a doba soudce A.K.

V seriálu České televize Život a doba soudce A.K. hrajete soudce ústavního soudu, manžela Daniely Kolářové a otce Davida Švehlíka. Můžete vaši postavu popsat konkrétněji?
Jsem právník a tak jako spousta právníků, kteří vyrůstali a studovali za minulého režimu, tak i má postava je poznamenaná. Tak trochu se vypořádává s problémy, které se objevují jako ponorná řeka a on ty problémy musí řešit. Člověk je totiž vždycky dohnán svou vlastní minulostí a ne vždycky se mu to hodí. A v tom je ta postava zajímavá.

Můžete blíže popsat, o jakou minulost se jedná?
Zkrátka se zjistí, že se v minulosti nezachoval úplně morálně, což je v protikladu s jeho současným chováním a byť se jedná o postavu bývalého disidenta, tak je tam určitý stín a snaží se jej řešit i proto, aby jeho syn pochopil, že některé věci byly jinak, než si myslel.

Jiří BartoškaKdo za Vámi přišel s nabídkou na tuto roli v seriálu České televize Život a doba soudce A.K.?
Robert Sedláček. My jsme totiž v minulosti už spolupracovali. Robert mi nabídl tuhle práci, ale nakonec jsme spolu netočili ani jeden den, točil jsem s Bohdanem Slámou, což bylo pro mě příjemné setkání.

Co Vás přesvědčilo, abyste roli v seriálu České televize Život a doba soudce A.K. vzal?
Dobře napsaný scénář. Já mám pocit, ne že bych neměl odvahu, ale nechtěl bych dělat ty nekonečné seriály, které se dneska točí. Tohle je třináctidílný seriál a každý díl má ukončený příběh a je to barevné a myslím si, že ta rodina je takový zvláštní sociální model, taková příjemná rodina v centru dění dnešní společnosti.

Robert Sedláček říkal, že soud je pro něj ztělesněním novodobého bitevního pole. Vnímáte to podobně?
No tak asi se tam Robert často pohybuje jako obžalovaný (smích).  Já jsem u soudu nikdy nebyl a nepřijde mi to tak, mně přijde – a je to samozřejmě takový ten hodně rozšířený názor hodně přiživovaný médii – že ty soudy asi nejsou to pravé, a že se tam děje asi hodně ne úplně dobrých věcí, což se jako červená niť prolíná i tímhle seriálem.

Robert Sedláček je známý svými společensko-kritickými díly. Myslíte, že Život a doba soudce A. K. bude v tomto trendu pokračovat?
Ne, já mám pocit, že ne. To je klasický seriál, který splní předpoklady, které divák má.

Zdroj: Česká televize
Foto: Renelt

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Jiří Bartoška - Člověk je vždycky dohnán svou vlastní minulostí:

Jiří Bartoška - Člověk je vždycky dohnán svou vlastní minulostí
Jiří Bartoška - Člověk je vždycky dohnán svou vlastní minulostí
Jiří Bartoška - Člověk je vždycky dohnán svou vlastní minulostí
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !