Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 25.09. 2018
Dnes má svátek Zlata
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pouť k obratníku Kozoroha – 4. díl – 28. 9. 2014

28. 09. 2014 | Televizní tipy
Poutavá výprava do Chile, Paraguaye a Brazílie. Dokumentární cyklus BBC Pouť k obratníku Kozoroha je tu s 4. dílem ze dne 28. 9. 2014.

Obratník Kozoroha tvoří hranici tropického pásma na jižní polokouli. Protíná jedny z nejvzdálenějších a nejméně probádaných oblastí světa. Právě do těchto míst nás zavede britský cestovatel Simon Reeve ve 4. dílu cyklu Pouť k obratníku Kozoroha ze dne 28. 9. 2014.

Během jeho putování po obratníku Kozoroha navštívíme několik zemí na třech světadílech. Seznámíme se s příběhy tamních obyvatel a dozvíme se řadu poutavých informací o kulturní, společenské a politické historii i současnosti těchto částí světa.

Pouť k obratníku Kozoroha – 4. díl – 28. 9. 2014Při poslední etapě svého putování se Simon vydá ve 4. dílu cyklu Pouť k obratníku Kozoroha ze dne 28. 9. 2014 nejprve do pouště Atacama v severním Chile. Poté se přes Andy vypraví do Argentiny, kde se seznámí s chovateli vzácných vikuní a navštíví lesní kmen Wičiů. V sousední Paraguayi v minulosti vládla mimořádně brutální diktatura.

Dnes se země potýká se značným úbytkem lesů v důsledku nadměrného pěstování sóji. Po krátké zastávce v Ciudad del Este, jedné z největších bezcelních zón na světě, zamíříme k přírodnímu zázraku, vodopádům Iguacu.

Při návštěvě největšího brazilského města Sao Paula si prohlédneme bohaté čtvrti i chudinské favely, kde se místní obyvatelé snaží pomoci mladým lidem, aby se vymanili z kolotoče násilí a chudoby. Putování po obratníku zakončíme v pobřežním městečku Ubatuba přesně v den zimního slunovratu.

4. díl cyklu Pouť k obratníku Kozoroha můžete sledovat 28. 9. 2014 od 14,20 hodin na ČT2!


Zdroj: Česká televize
Foto: BBC

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Pouť k obratníku Kozoroha – 4. díl – 28. 9. 2014:

Pouť k obratníku Kozoroha – 4. díl – 28. 9. 2014
Pouť k obratníku Kozoroha – 4. díl – 28. 9. 2014
Pouť k obratníku Kozoroha – 4. díl – 28. 9. 2014
Pouť k obratníku Kozoroha – 4. díl – 28. 9. 2014
Pouť k obratníku Kozoroha – 4. díl – 28. 9. 2014
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !