Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.10. 2018
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Princezna z Kloboukových hor

18. 08. 2010 | Televizní tipy

Princezna z Kloboukových hor je nový animovaný seriál pro malé diváky večerníčku. Příběh je jednoduchý, srozumitelný, ale jeho autor a výtvarník Lubomír Dušek a Milada Sukdoláková – režisérka a výtvarnice, fantazií a nápady v ději i ve výtvarném pojetí v žádném případě nešetřili. Výtvarná stránka seriálu Princezna z Kloboukových hor není komerční a poskytuje pohled na krásné fantaskní scenerie.

 

Králík se na luční cestě setká s Kouzelníkem, který jede do kopce na podivném kole. Králík mu cestu ulehčí, Kouzelník poděkuje, zmizí a na jeho místě je pohádkové leporelo s krásnou Princeznou a potutelnými skřítky Kazounkem a Pošťuchou. Králík do knížky skočí a stává se účastníkem velkého pohádkového putování do Kloboukových hor a nejen tam.

 

Na začátku je Princeznin červený míč, Králík jej Princezně zachrání a oba se od tohoto okamžiku stávají nerozlučnými kamarády. Děj nás zavádí až na Planetu bot, uvidíme příběh s názvem Člověče nezlob se v prášku, naši přátelé zasadí kouzelný hrášek, v podmořském království, kde vládne Chobotnice, je zachrání Princeznin zoubek pro štěstí.

 

Postavami děje večerníčku Princezna z Kloboukových hor jsou například raci poustevníčci nebo i hračka mechanická vosa. Skřítci děj komplikují a hodný Kouzelník pomáhá a trestá skřítky moudře a spravedlivě, jak to má ve správné pohádce být.

 

Princezna z Kloboukových hor má sedm dílů a Centrum tvorby pro děti a mládež seriál vyrobilo v Animačním studiu České televize.

 

Komentář k večerníčku Princezna z Kloboukových hor vypráví Robert Nebřenský, člen známého divadla Sklep. Autorem hudby, která děj nejen ilustruje, ale i dotváří, je skladatel Jan Hrubý.

 

Celý seriál Princezna z Kloboukových hor animuje zkušená Xenie Vavrečková. Kameramanem je Zdeněk Pospíšil, střih je dílem Věry Benešové a seriál vtipně ozvučil Zdeněk Dušek.

 

Zdroj: Česká televize

 

Mirka Bali

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Hromada zlaťáků