Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 21.03. 2018
Dnes má svátek Radek
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Princezna z Kloboukových hor

18. 08. 2010 | Televizní tipy

Princezna z Kloboukových hor je nový animovaný seriál pro malé diváky večerníčku. Příběh je jednoduchý, srozumitelný, ale jeho autor a výtvarník Lubomír Dušek a Milada Sukdoláková – režisérka a výtvarnice, fantazií a nápady v ději i ve výtvarném pojetí v žádném případě nešetřili. Výtvarná stránka seriálu Princezna z Kloboukových hor není komerční a poskytuje pohled na krásné fantaskní scenerie.

 

Králík se na luční cestě setká s Kouzelníkem, který jede do kopce na podivném kole. Králík mu cestu ulehčí, Kouzelník poděkuje, zmizí a na jeho místě je pohádkové leporelo s krásnou Princeznou a potutelnými skřítky Kazounkem a Pošťuchou. Králík do knížky skočí a stává se účastníkem velkého pohádkového putování do Kloboukových hor a nejen tam.

 

Na začátku je Princeznin červený míč, Králík jej Princezně zachrání a oba se od tohoto okamžiku stávají nerozlučnými kamarády. Děj nás zavádí až na Planetu bot, uvidíme příběh s názvem Člověče nezlob se v prášku, naši přátelé zasadí kouzelný hrášek, v podmořském království, kde vládne Chobotnice, je zachrání Princeznin zoubek pro štěstí.

 

Postavami děje večerníčku Princezna z Kloboukových hor jsou například raci poustevníčci nebo i hračka mechanická vosa. Skřítci děj komplikují a hodný Kouzelník pomáhá a trestá skřítky moudře a spravedlivě, jak to má ve správné pohádce být.

 

Princezna z Kloboukových hor má sedm dílů a Centrum tvorby pro děti a mládež seriál vyrobilo v Animačním studiu České televize.

 

Komentář k večerníčku Princezna z Kloboukových hor vypráví Robert Nebřenský, člen známého divadla Sklep. Autorem hudby, která děj nejen ilustruje, ale i dotváří, je skladatel Jan Hrubý.

 

Celý seriál Princezna z Kloboukových hor animuje zkušená Xenie Vavrečková. Kameramanem je Zdeněk Pospíšil, střih je dílem Věry Benešové a seriál vtipně ozvučil Zdeněk Dušek.

 

Zdroj: Česká televize

 

Mirka Bali

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Košík